Verruiming kopen op afspraak

Dinsdag 09 maart 2021

Terwijl de rechter de hele week nodig heeft om zich te buigen over de heropen-rechtzaak van gisteren, zijn de mogelijkheden voor het kopen op afspraak iets verruimd.
Verruiming kopen op afspraak

Vanaf dinsdag 16 maart wordt het kopen op afspraak aangepast en wordt er één klant per 25 vierkante meter toegestaan. De vorige regel van twee klanten per verdieping was verre van doordacht en bood veel grotere en ketens-winkels nauwelijks of geen verbetering. Maar zelfs met deze technische aanpassing van de regels blijft het een groot gevecht om een gezonde omzet te behalen.

De retail weer veilig heropenen is de enige echte oplossing voor het omzetprobleem, zo vindt ook non-food brancheorganisatie Inretail. De aangekondigde aanpassing van kopen op afspraak is slechts een tussenstap.

Vanaf maart vorig jaar al is getoond dat winkels veilig open kunnen. Samen met ministeries werd daarvoor een goed werkend protocol ontwikkeld. Gisteren dagvaardde Inretail de Nederlandse Staat en heeft de rechter uitgelegd, waarom zij per direct heropening van winkels eist: het kabinet heeft onder meer de economische en maatschappelijke belangen bij het besluit tot verlenging van de winkelsluiting onvoldoende meegewogen. Bovendien zijn geen volwaardige alternatieven geboden. Daarnaast wil een grote meerderheid van de bevolking de winkels open.

De rechter doet uiterlijk vrijdagochtend 12 maart om 10.00 uur uitspraak.
 
Vorige week is er vóór het heropenen van de winkel tevens een petitie gestart die inmiddels al bijna 24.000 keer is ondertekend.





Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #clickcollect, #clickencollect, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
Inspiratiedag Detelec en Amarcords
Tijdens een inspiratiedag op 15 juni presenteren Detelec en Amarcords nieuwe verlichtingsoplossingen en laten zij zien hoe verlichting, techniek en interieurontwerp elkaar kunnen versterken in woon- en projectinterieurs.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder
Overname Wehkamp
Wehkamp is overgenomen door de Nederlandse modespecialist Omoda. Samen vormen ze één van de grootste Nederlandse fashion & lifestyle-retailers.
lees verder
Nieuwendijk naar Gealux
René Nieuwendijk is gestart als international sales manager bij Gealux. Daarmee heeft hij snel een nieuwe uitdaging gevonden nadat op 1 april zijn dienstverband bij meubelfabrikant Himolla Polstermöbel was beëindigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden