Verlies Quickstep fabrikant

Maandag 10 augustus 2020

Het gaat niet goed met Mohawk, de Amerikaanse eigenaar van Quickstep-fabrikant Unilin. De vloerenreus heeft in het tweede kwartaal een fors verlies geleden.
Verlies Quickstep fabrikant

Mohawk boekt een verlies van $ 48 miljoen in het tweede kwartaal van 2020, vorig jaar was dat nog een winst van $ 202 miljoen. De omzet daalde met zo'n 20% naar $ 2 miljard dollar. De oorzaak was corona: de meeste fabrieken van Mohawk opereerden in dit tweede kwartaal op een beperkt niveau of waren zelfs tijdelijk gesloten, zo meldt de Tijd. April was de slechtste maand, daarna trok de verkoop weer aan.

Desalniettemin gaat Mohawk snoeien in de kosten: er verdwijnen banen en minder goedlopende producten. Ook gaan minder efficiënte locaties sluiten en gaat de vloerengigant investeren in betere apparatuur, vooral in de Verenigde Staten. Mohawk investeert hiervoor $ 170 miljoen, om hierdoor vanaf 2021 naar verwachting jaarlijks $ 110 à 120 miljoen te besparen.

Mohawk is deels Belgisch, zo bezit Filip Balcaen 3,3% van dan aandelen. Onder de groep vallen Unilin (bekend van Quickstep), IVC en de houtplatenproducent Spano. Paul De Cock leidt de Noord-Amerikaanse divisie van de groep, Bernard Thiers de 'Rest of the World', terwijl Jan Vergote alle vinylactiviteiten onder z'n hoede heeft.



Links

www.balterio.com
www.ivcgroup.com
www.quick-step.com
www.mohawkinternational.com
www.unilin.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, crisis, corona, covid-19, inretail, #balterio, #corona, #covid19, #ivcgroup, #quickstep, #mohawkinternational, #mohawk, #unilin

Gerelateerd nieuws
Uitbreiding de Binnenhuisadviseurs
Smit Wonen in Sfeer, specialist in woontextiel uit Leiden, sluit zich aan bij het collectief van De Binnenhuisadviseurs.
lees verder
Michael naar Woonspecialist
Bij De Woonspecialist, een winkelformule van franchise-organisatie Comafin uit Goor, is een ervaren en bekende, nieuwe formule manager aan de slag gegaan.
lees verder
Jysk heropent drie winkels
Jysk blijft maar bezig met openen: de meubelketen lukte het om in één week tijd nog eens drie compleet vernieuwde winkels in Nederland op te leveren.
lees verder
Veelzijdige VT-Wonen-collecties
Forbo Flooring heeft recent de nieuwe Marmoleum en Novilon VT-Wonen collecties gepresenteerd, die in samenwerking met de designers van het woonblad tot stand zijn gekomen.
lees verder
Lekkage kost echt: duur herstel
[Sponsored artikel] - Een klein scheurtje in een leiding lijkt onschuldig. Totdat je ontdekt dat er vocht in je muur zit, het parket opbolt of er ineens schimmel verschijnt. Dan ontdek je wat een lekkage écht kost: duur herstel!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden