Verlichting en panelen van grachtplastic

Dinsdag 11 juni 2019

Plastic Whale by Vepa introduceerde een nieuwe lampenserie en akoestisch wandpaneel op Design District. Beide zijn gemaakt van plastic uit Amsterdamse grachten.
Verlichting en panelen van grachtplastic
Verlichting en panelen van grachtplastic Verlichting en panelen van grachtplastic

De designproducten zijn een aanvulling op de signature-collectie circulair kantoormeubilair. Deze collectie introduceerden Plastic Whale en Vepa furniture factory begin vorig jaar, om de plasticsoep te lijf te gaan. Jaarlijks vist Plastic Whale, samen met bedrijven, scholieren en toeristen, meer dan 40.000 PET-flessen uit de Amsterdamse grachten. In één tafel gaan ruim 1.000 PET-flessen, in één lamp ongeveer 16. Een deel van de opbrengst van deze producten gaat naar projecten die het plasticprobleem aanpakken.

 

De nieuwe lampen zijn ontworpen door Lama Concept en geïnspireerd op de walvis, voor wie de plastic soep een ernstige bedreiging is. De lampen lijken op de zeepokken, die zich vastzetten op de huid van het zeedier. De kap is gemaakt van gerecycled PET-vilt. De lampen zijn in twee maten en twee kleuren en kunnen los, samen of als wandinstallatie worden toegepast.

 

De vloeiende lijnen van de akoestische wandpanelen verwijzen naar keelplooien van de walvis. De panelen worden desgewenst geleverd met led-achtergrondverlichting en zijn modulair uit te breiden en te koppelen.



Links

www.plasticwhale.com
www.vepa.nl
www.lamaconcept.nl
www.designdistrict.nl

Tags

stoel, meubelen, plastic, recyclebaar, beurs, event, evenement, interieur, decoratie, accessoires, stoffen, wandbekleding, wandpaneel, paneel, akoestiek, akoestisch, geluid, demping, dempend, geluidsdemping, interieurtextiel, textiel, stof, vilt, bekleding, verlichting, #vepathefurniturefactory, #plasticwhale, #lamaconcept

Gerelateerd nieuws
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
Een feest van Lef
Elk jaar sluit HMC het jaar af met de eindejaarsexpo, dit jaar met als thema Lef.
lees verder
 
Spiegel met een geheim
lees verder
Doorstart Riviera Maison
Riviera Maison maakt een doorstart dankzij de overname door Dutch Interior.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden