Veganistisch leer steeds populairder

Zaterdag 22 februari 2020

Leer gemaakt van fruit en bomen lijkt steeds vaker toegepast te gaan worden. We hadden reeds ananas- en boomschorsleer, maar er is inmiddels ook appel- en mangoleer.
Veganistisch leer steeds populairder
Veganistisch leer steeds populairder

Eerder publiceerde we al over de presentatie van ananasleer van Urban Cotton op de Meubelbeurs in Brussel en recent nog over ananasleer (Piñatex) en boomschorsleer (Barktex) van Campo in akoestische panelen van Triboo.

Nu gaat het Britse modemerk Luxtra samenwerken met het Nederlandse bedrijf Fruitleather uit Rotterdam om tassen te maken van overgebleven mango's en ander fruitafval.

Fruitleather Rotterdam, een initiatief van Koen Meerkerk en Hugo de Boon (foto; website) en deelnemer aan Material District (17-19 maart), maakt dit veganistische leer van mango's uit afval. Het fruitleer bestaat voor maximaal 90% uit mango's, kan in elke kleur worden gemaakt en is verkrijgbaar met verschillende reliëfs.

De nieuwe lijn tassen van Luxtra (foto 2) wordt eind maart verwacht. Het bedrijf is geen onbekende voor lederen alternatieven op basis van fruit; eerder gebruikten ze Piñatex (gemaakt van afvalananasbladeren) en Frumat, gemaakt van appelafval.




Links

www.campo.online
www.fruitleather.nl
www.luxtralondon.com
www.materialdistrict.com
www.meubelbeurs.be
www.triboo.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, textiel, bekleding, stofferen, stoffering, boomschors, ananas, circulair, duurzaam, #campo, #fruitleather, #luxtralondon, #materialdistrict, #meubelbeurs, #triboo, #barktex, #pinatex, #frumat

Gerelateerd nieuws
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
Een feest van Lef
Elk jaar sluit HMC het jaar af met de eindejaarsexpo, dit jaar met als thema Lef.
lees verder
Doorstart Riviera Maison
Riviera Maison maakt een doorstart dankzij de overname door Dutch Interior.
lees verder
 
Geluidspanelen ervaren bij Heditex
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden