Veganistisch leer steeds populairder

Zaterdag 22 februari 2020

Leer gemaakt van fruit en bomen lijkt steeds vaker toegepast te gaan worden. We hadden reeds ananas- en boomschorsleer, maar er is inmiddels ook appel- en mangoleer.
Veganistisch leer steeds populairder
Veganistisch leer steeds populairder

Eerder publiceerde we al over de presentatie van ananasleer van Urban Cotton op de Meubelbeurs in Brussel en recent nog over ananasleer (Piñatex) en boomschorsleer (Barktex) van Campo in akoestische panelen van Triboo.

Nu gaat het Britse modemerk Luxtra samenwerken met het Nederlandse bedrijf Fruitleather uit Rotterdam om tassen te maken van overgebleven mango's en ander fruitafval.

Fruitleather Rotterdam, een initiatief van Koen Meerkerk en Hugo de Boon (foto; website) en deelnemer aan Material District (17-19 maart), maakt dit veganistische leer van mango's uit afval. Het fruitleer bestaat voor maximaal 90% uit mango's, kan in elke kleur worden gemaakt en is verkrijgbaar met verschillende reliëfs.

De nieuwe lijn tassen van Luxtra (foto 2) wordt eind maart verwacht. Het bedrijf is geen onbekende voor lederen alternatieven op basis van fruit; eerder gebruikten ze Piñatex (gemaakt van afvalananasbladeren) en Frumat, gemaakt van appelafval.




Links

www.campo.online
www.fruitleather.nl
www.luxtralondon.com
www.materialdistrict.com
www.meubelbeurs.be
www.triboo.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, textiel, bekleding, stofferen, stoffering, boomschors, ananas, circulair, duurzaam, #campo, #fruitleather, #luxtralondon, #materialdistrict, #meubelbeurs, #triboo, #barktex, #pinatex, #frumat

Gerelateerd nieuws
Mooi interieur is risico in huis
[Sponsored artikel] - Een mooi huis is ook een kwetsbaar huis. Juist in huizen waar veel aandacht naar interieur gaat, zitten verrassend veel “risicomomenten”.
lees verder
Grote investering Unilin Panels
Unilin plant een investering van meer dan € 100 miljoen in de spaanplatenfabriek van Unilin Panels in Oostrozebeke.
lees verder
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder
Hoteldesign populair in badkamer
[Sponsored artikel] - Hotelstijl in huis blijft een geliefde inspiratiebron. Dat is niet zo vreemd, want hotels staan bekend om comfort en uitstraling. Zodra je een mooie hotelkamer binnenstapt, voel je direct rust.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden