Veelzijdige houtcollectie van Woak

Donderdag 10 april 2025

Het Bosnische meubelmerk Woak presenteert tijdens de Milano Design Week 2025 een nieuwe collectie die draait om de hedendaagse interpretatie van hout.
Veelzijdige houtcollectie van Woak
Veelzijdige houtcollectie van Woak Veelzijdige houtcollectie van Woak Veelzijdige houtcollectie van Woak

Woak ontwikkelt meubels waarin traditioneel vakmanschap en moderne vormentaal samenkomen. Het bedrijf, dat zich volledig richt op het werken met massief hout, werkt regelmatig samen met ontwerpers uit verschillende landen. Voor de nieuwste collectie, vormgegeven door creatief partner Àr-O studio, zijn er bijdragen van Francesco Faccin, Geckeler Michels, Andrea Steidl en Gio Tirotto.

 

Eén van de blikvangers is de Diner-stoel van Francesco Faccin. De stoel is gemaakt van massief hout en combineert een visueel lichte vorm met een stevige constructie. Een opvallend detail is de ‘zwevende’ zitting, die rust op een verborgen draagstructuur. De stoel is leverbaar met of zonder armleuningen en komt in eiken- of notenhout, in diverse kleurafwerkingen.

 

Designer Gio Tirotto ontwierp de Mies-collectie: een serie modulaire opbergmeubels, waaronder een dressoir en een container-tafel. De ontwerpen verwijzen naar het werk van Mies van der Rohe en combineren strakke geometrie met de warme uitstraling van hout. Een karakteristiek element is het tijdschriftenvak met rolluiksluiting van hout en aluminium.

 

Geckeler Michels presenteert Signet, een serie houten accessoires waaronder spiegels en schalen. De ontwerpen kenmerken zich door strakke lijnen en een uitgekiend geometrisch spel, waarbij groeven in het hout voor optische diepte zorgen. De spiegels en schalen zijn verkrijgbaar in meerdere formaten en afwerkingen.

 

Tot slot is er Blok, een boekenkast van Andrea Steidl, opgebouwd uit houten planken met opvallende grafische nerfpatronen en ronde staanders. Het ontwerp is modulair en geïnspireerd op de massieve vormentaal van Brutalistische woonblokken.

 

Agent voor Woak is Van Lommel Collections uit Oostmalle.



Links

www.woakdesign.com
www.interiorcollections.eu

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kast, tafel, meubelen, stoel, bank, bijzettafel, salontafel, kruk, meubelmaker, meubel, hout, ambacht, #woak, #vanlommelcollections

Gerelateerd nieuws
 
Zomeruitbreidingen Ethimo
lees verder
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
 
Nieuwe winkel Antwerpen
lees verder
Collett & Victor afgebrand
Een felle brand heeft dinsdag15 juli het hoofdkantoor van zitmeubelfabrikant Collett & Victor in Emelgem volledig in de as gelegd. De rookpluim was tot kilometers ver te zien en bij de brand is asbest vrijgekomen.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden