Uitwerking akkoord cruciaal

Zaterdag 18 mei 2024

Inretail vindt het positief dat het belang van ondernemerschap onderstreept wordt in het akkoord dat de nieuwe Nederlande regering bestaande uit PVV, VVD, NSC en BBB bekend maakte.
Uitwerking akkoord cruciaal

Het vraagt nog wel om verdere concrete uitwerking. Inretail heeft suggesties hiervoor en neemt de uitnodiging van de partijen om mee te werken aan de verdere uitwerking graag aan. 

 

Het is goed dat de partijen onderstrepen dat met het oog op alle ambities in Nederland, het geld wel eerst verdiend moet worden. Positief is de aandacht voor een gezond ondernemersklimaat en de meerwaarde van ondernemers. Winkeliers vind je in alle dorpen en steden in ons land en vormen een hoeksteen van onze lokale samenleving. Terecht hebben de vier partijen volop aandacht voor de ontwikkeling van de regio en Inretail steunt de ambitie voor het opstellen van strategische investeringsagenda’s voor de regio. 

 

De partijen willen criminaliteit harder aanpakken en daarbij kan een concrete aanpak van winkelcriminaliteit niet ontbreken, vindt Inretail. Ondernemers hebben behoefte aan een stabiel kabinet met een heldere agenda voor de toekomst. Dat heeft het bedrijfsleven hard nodig en daarom moet er snel een ministerploeg aantreden die de plannen verder uitwerkt.

 

Zodra de nieuwe ministersploeg bekend wordt, wil Inretail met hen aan de slag om de plannen voor de toekomst te helpen uitwerken. De door de vier partijen uitgestoken hand, nemen we graag aan namens de retail. Winkels vormen een cruciaal onderdeel van een gezonde economie. Ze behoren tot de ondernemingen die het meest op dagelijkse basis worden bezocht. Een gezond vestigingsklimaat is gebaat bij een vitale en toekomstbestendige winkelstraat net als een leefbare omgeving. 

 

Inretail roept op om de Impulsaanpak Winkelgebieden te intensiveren, omdat daarmee zowel woningen gecreëerd worden als de lokale economie versterkt wordt. Het is verder belangrijk dat de vier partijen de beoogde lastenverlaging voor ondernemers écht gaan realiseren. In het huidige akkoord verhogen zij de werkgeverslasten en dit vindt Inretail voor werkgevers een pijnlijk punt.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, interieur, branchevereniging, regeringsakkoord, regering, uitwerking, stabiel, kabinet, agenda, toekomst, ministers, ministerploeg, economie, arbeid, arbeidsvoorwaarden, kosten, belastingen, regio, retail, winkelgebieden, impulsaanpak, winkelstraat, #inretail

Gerelateerd nieuws
 
Brede groei detailomzet juni 2026
lees verder
Festival Interieur 2026
Festival Interieur, georganiseerd door In, is terug in 2026, met diversiteit & positiviteit in Het Schoenenkwartier te Waalwijk.
lees verder
Interluebke krijgt nieuwe eigenaar
Voor de Duitse meubelfabrikant Interlübke is een oplossing gevonden na het faillissement van eerder dit jaar. De Langenhorst Group uit Rietberg neemt het designmerk over en wil de langetermijnontwikkeling veiligstellen.
lees verder
 
Benetti brengt groen naar plafond
lees verder
Manifest voor sterke centra
Inretail heeft een manifest opgesteld voor politieke partijen die werken aan hun verkiezingsprogramma’s voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 in Nederland. Met het manifest roept de brancheorganisatie provincies op om gericht te investeren in sterke, bereikbare en aantrekkelijke centrumgebieden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden