Trends op Incoda 2026

Dinsdag 14 juli 2026

Het interieurvakevent Incoda aanstaande september in Gorinchem breidt het programma uit met trendlezingen, demonstraties en inspirerende interieurmerken.
Trends op Incoda 2026
Trends op Incoda 2026 Trends op Incoda 2026 Trends op Incoda 2026 Trends op Incoda 2026

Met nog enkele maanden te gaan tot de volgende editie krijgt het programma van Incoda steeds meer vorm. De interieurvakbeurs voor met name stoffering van vloer, raam en wand, die van 21 tot en met 23 september plaatsvindt, zet dit jaar nadrukkelijk in op kennisdeling, productbeleving en ontmoeting. Naast een uitgebreid aanbod van meer dan 200 interieurmerken kunnen bezoekers rekenen op een gevarieerd programma met trendpresentaties, demonstraties en masterclasses, gericht op professionals uit de woning- en projectinrichting.

 

De organisatie maakte eerder al bekend dat exposanten en leveranciers als Arte – Hookedonwalls (foto 1), Little Greene  (foto 2), Sandberg Wallpaper (foto 3) en Wilhelmine van Aerssen (foto 4) bijdragen aan het inhoudelijke programma. Inmiddels zijn aanvullende onderdelen aangekondigd die het kennisaanbod verder versterken.

 

Een van de blikvangers is de trendlezing van Meindert Bos, creative director van B&C Raamdecoratie. Op de openingsdag verzorgt hij een presentatie over de interieurtrends en consumentontwikkelingen voor 2026 en 2027. Daarmee speelt Incoda in op de behoefte van retailers, interieurarchitecten, stylisten en projectinrichters om vroegtijdig inzicht te krijgen in de ontwikkelingen die de markt de komende jaren zullen beïnvloeden.

 

Naast kennisoverdracht krijgt ook de praktische toepassing van producten een prominente plaats. Nieuw tijdens deze editie is het Demoplein, waar bezoekers collecties en materialen live kunnen ervaren. Door producten niet alleen te presenteren, maar ook in gebruik te demonstreren, wil de beurs professionals helpen om materiaalkeuzes, toepassingen en verwerkingsmogelijkheden beter te beoordelen. Deze praktijkgerichte aanpak sluit aan bij de toenemende behoefte aan inspirerende en interactieve beursconcepten.


Elke editie van van Incoda’s Interieur Festival ontdek je enkele Dutch Design eyecatchers geselecteerd door Incoda: Unique Objects (foto 5). Van biophilic design behang en textiel of woonaccessoires tot verlichting, wanddecoratie en meubels. Ontdek unieke objecten gemaakt met een speciale techniek, met bijzondere materialen of met een verhaal.

 

Incoda positioneert zich daarmee nadrukkelijk als meer dan een traditionele productbeurs. De combinatie van exposanten, demonstraties en inhoudelijke sessies biedt bezoekers de mogelijkheid om zich in korte tijd te oriënteren op nieuwe collecties, marktontwikkelingen en innovatieve oplossingen binnen de interieurbranche. Tegelijkertijd vormt de beurs een ontmoetingsplek waar leveranciers, retailers en ontwerpers kennis kunnen uitwisselen en nieuwe zakelijke contacten kunnen leggen.

 

Volgens de organisatie groeit het programma de komende periode verder. Bezoekers kunnen tijdens de beurs kennismaken met meer dan 200 interieurmerken en een breed aanbod aan inspiratie op het gebied van wandbekleding, raamdecoratie, vloerafwerking, stoffering en interieurconcepten. De combinatie van productintroducties, trendinformatie en live demonstraties moet professionals ondersteunen bij het maken van keuzes voor het nieuwe verkoop- en interieurseizoen.

 

De beurs vindt plaats gedurende drie dagen in de Evenementenhal Gorinchem. Op maandag 21 september zijn de deuren geopend van 10.00 tot 20.00 uur, gevolgd door twee beursdagen op dinsdag 22 en woensdag 23 september van 10.00 tot 17.00 uur. Met de verdere uitbreiding van het programma onderstreept Incoda zijn rol als belangrijk ontmoetingsplatform voor de Nederlandse interieurbranche, waar inspiratie, kennisdeling en zakelijke netwerken centraal staan.

 

Tegelijkertijd met de Incoda wordt ook de beurs Hout Interieur Beurs gehouden.



Links

www.incoda.nl
www.interieurcollectiedagen.nl
www.easyfairs.nl
www.evenementenhalgorinchem.nl

Tags

nieuws, interieur, merken, behang, stoffen, vloeren, presentaties, trends, demonstraties, toepassingen, demoplein, beurs, beursinvulling, exposanten, bezoekers, uitbreiding, programma, trendwatcher, interieurbranche orientatie, collecties, vernieuwing, marktontwikkelingen, innovatie, oplossingen, contacten, zakelijk, #meindertbos, #bece, #incoda, #evementenhalgorinchem, #interieurcollectiedagen, #easyfairs, #arte, #littlegreene, #sandberg, #wilhelminevanaerssen

Gerelateerd nieuws
 
Belgisch designtalent op MBB 2026
lees verder
Onderscheidend als zelfstandige retailer
European Retail Award 2027: Op zoek naar Europa's meest onderscheidende zelfstandige retailondernemers.
lees verder
Website voor vloerenwinkel
Na de opening van de Hornbach vloerenwinkels wordt nu ook een speciale website gelanceerd, om aan de omnichannel aanpak van deze bouwmarktketen inhoud te geven.
lees verder
 
Coesel viert 40 jaar kastdesign
lees verder
Hergebruik ingezamelde vloeren
Vloerenfabrikant IVC, dochterbedrijf van Unilin (onderdeel Mohawk), zorgt er naar eigen zeggen voor dat iedere Moduleo-vloer bestaat uit minimaal 24% gerecycleerd materiaal en ook nog volledig recyclebaar is.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden