Toename koopbereidheid, vertrouwen daalt verder

Maandag 21 maart 2016

De stemming onder Nederlandse consumenten daalt verder. Maar de koopbereidheid neemt weer toe.
Toename koopbereidheid, vertrouwen daalt verder

Dit komt vooral doordat het oordeel over het economisch klimaat sterk verslechterde. Het is de tweede maand op rij dat het consumentenvertrouwen negatief is: van -1 in februari naar -4 in maart, meldt CBS. Hiermee ligt het consumentenvertrouwen nog altijd wel boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

De koopbereidheid daarentegen neemt iets toe in maart. Deze deelindicator van het consumentenvertrouwen komt uit op -2, tegen -5 in februari. De stijging is deels te danken aan een verbetering van het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen 12 maanden. Ook vinden consumenten de tijd gunstiger voor het doen van grote aankopen.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder
Nieuwe directeur Domotex
Voor de vakbeurzen en consumentenbeurzen van de Deutsche Messe is een nieuwe directeur benoemd, die onder andere ook verantwoordelijk wordt voor de Domotex.
lees verder
 
In prijs voor studenten
lees verder
Light Expo via Messe Frankfurt
Messe Frankfurt heeft Light Expo London overgenomen van organisator Darc media. De vakbeurs wordt voortaan georganiseerd door Messe Frankfurt UK en maakt deel uit van het internationale Light+Building-portfolio.
lees verder
 
Samenwerking van Dijk en I4F
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden