Textirama financiert textielinnovatie

Dinsdag 07 mei 2019

Voormalig beursorganisator Textirama vzw, bekend van de vorig jaar verkochte textielbeurzen Intirio en MoOD/Indigo, richt de Textirama Foundation op.
Textirama financiert textielinnovatie

Hiermee wil Textirama innovatie ondersteunen en het imago van de Belgische textielindustrie versterken. De toenemende digitalisering en de huidige economische dynamiek dwingen de textielsector volgens Textirama om nieuwe en meer innovatieve paden te betreden. Mede daarom heeft de vzw voor een nieuwe aanpak gekozen en de Textirama Foundation in het leven geroepen. De Foundation zal tweemaal per jaar een oproep doen voor projecten en ideeën die de sector kunnen innoveren.

 

Deze oproep geldt voor twee doelgroepen. Studenten en kennisinstellingen kunnen concepten of ideeën indienen waarvan de haalbaarheid nog onderzocht moet worden. Twee kandidaten uit deze groep krijgen elk € 5.000. De tweede doelgroep zijn ondernemers met een project waarvoor al een prototype of een proof of concept bestaat. Uit deze inzendingen wordt één winnaar gekozen, die maar liefst € 40.000 ontvangt.

 

De deelnemers kunnen hun project digitaal indienen, waarna ze worden uitgenodigd om hun idee aan de jury the pitchen. Deze jury bestaat uit ondernemers in de textielsector en experts die ervaring hebben in de start-up/scale-up wereld. De voorzitter van de jury is Piet Verhoeve, voormalig CEO van Hangar K, ‘winnovator’, auteur en professor ingenieurswetenschappen aan de UGent. Hij neemt samen met de voorzitter van Textirama, Francis Dejonghe, het roer in handen.

 

Hoewel er tweemaal per jaar een oproep gedaan wordt is de inschrijving het hele jaar geopend. De tweejaarlijkse deadlines zijn 30 oktober en 31 maart. De eerste winnaars worden midden december 2019 bekendgemaakt.



Links

www.textiramafoundation.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, textiel, Textirama, financiert, innovatie, textielinnovatie, #TextiramaFoundation, #Textirama

Gerelateerd nieuws
800 banen minder bij Ikea
De ingka Group kondigt een vereenvoudigde organisatiestructuur aan om de lange termijn ambities waar te maken, waarbij 800 functies komen te vervallen.
lees verder
 
Kunst, design en vakmanschap
lees verder
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder
Groot belang functioneel textiel
Functioneel textiel is de strategische motor voor productontwikkeling op de internationale textielvakbeurs Techtextil 2026 van 21-24 april in Frankfurt.
lees verder
 
Historische wandtapijt als behang
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden