Test-Aankoop verdedigt matrastest

Woensdag 01 februari 2017

Volgens De Standaard wordt de consument met de matrastest misleid, maar Test-Aankoop slaat terug en vindt dat de test wél goed is.
Test-Aankoop verdedigt matrastest

Vorige week en afgelopen maandag publiceerden we over de bevindingen in een artikel in De Standaard van zaterdag 28 januari. De matrastest van Test-Aankoop zou onduidelijk en oncontroleerbaar zijn en tegen betaling te koop zijn.

In De Standaard van 31 januari geeft de consumentenorganisatie in een opiniestuk een reactie. De labels 'Beste koop' en 'Beste van de test' zijn inderdaad te koop om commercieel te kunnen gebruiken, maar dat is omdat deze een meerwaarde voor de consument bieden. Op geen enkele manier zou dat van invloed bij het testen of selecteren van de mastrassen (een gelimiteerd aantal, want een test kost ca. € 2.000 per matras) zijn, zoals in het artikel gesuggereerd wordt.
De toekenning en commercialisering van de labels wordt daarvoor uitbesteed aan een onafhankelijke specialist in certificering, Bureau Veritas.

Ook met de inhoud van de testen is volgens Test-Aankoop niets mis. Er wordt getest op ondersteuning, duurzaamheid, vochtregulering en stabiliteit. Met meetapparatuur en testpersonen van verschillende omvang en gewicht. Ze onderzoeken ook de warmte­categorie, de hardheid, de samenstelling, het gewicht en de afmetingen.
Niet ingegaan wordt over het waarom van het geheimhouden van het testlab en de testparameters.

Het product dat het stempel ‘Beste van de Test’ krijgt, is het product dat de beste score heeft behaald, de ‘Beste Koop’ wordt gegeven aan het product met de beste prijs-kwaliteitverhouding.

 



Links

www.bureauveritas.nl
www.consumentenbond.nl
www.standaard.be
www.test-aankoop.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, meubel, wonen, design, slapen, slaapkamer, slaap, matras, test, onderzoek, consumenten, fraude, omkoping, misleiding, vertrouwen, #consumentenbond, #testaankoop

Gerelateerd nieuws
Nieuwe collecties op MBB 2026
Nog even en Meubelbeurs Brussel gaat van start. Verschillende exposanten hebben inmiddels een voorproefje gegeven van hun noviteiten. Een kleine greep uit het aanbod.
lees verder
Lagere omzet woninginrichting
De Nederlandse detailhandel heeft volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 2,7% meer omgezet in september 2026, waarbij de omzet van woninginrichting en meubelen juist daalt.
lees verder
 
Stijlvol bed
lees verder
Heropening Goossens Almere
Goossens Almere is feestelijk heropend: inspiratie, advies en blije klanten staan centraal in het nieuwe winkelconcept.
lees verder
Innovatief materiaal Heimtextil 2027
Heimtextil 2027 introduceert Functional Futures Lab als onderdeel van de beurs in januari.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden