Tapijtkunst in middeleeuwse setting

Dinsdag 30 april 2019

De Belgische kunstenaressen Erika Schillebeeckx en Justine de Moriamé stellen hun hedendaagse wandtapijten ten toon in het Adornesdomein. Vanaf vier mei zijn de werken te zien in dit middeleeuwse landgoed, in het hart van Brugge.
Tapijtkunst in middeleeuwse setting

Schillebeeckx en Moriamé werken samen als Studio KRJST. Eerst in de modewereld, maar sinds 2015 wijdt het duo zich alleen aan de kunst en ontstonden de eerste wandtapijten. Studio KRJST laat zich inspireren door landschappen, planten en renaissancewerken, maar ook door oude landkaarten of film. Deze invloeden worden ontleed (soms zelfs chemisch geanalyseerd) en omgezet in tekeningen, schilderijen en driedimensionale objecten. Die werken worden dan manueel en mechanisch overgebracht op traditionele jacquardweefgetouwen. Essentieel voor de levendigheid en diepte van de weefsels is de keuze van verschillende materialen en het werken in verschillende lagen.

 

De naam van de tentoonstelling is Entropy. Studio KRJST: "De werken bevinden zich op de grens tussen figuratief en abstract. Ze dompelen je onder in een wereld in voortdurende verandering, tussen structuur en chaos, weelde en gruwel, emotie en materialisme. Traditionele technieken worden geactualiseerd en verfraaid met nieuwe technologieën waarbij men ook streeft naar duurzaamheid."

 

De tentoonstelling bezoeken kan van 4 mei t/m 31 augustus 2019.



Links

www.adornes.org
www.studiokrjst.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, vloerbedekking, vloer, tapijt, karpet, kleed, kunst, tentoonstelling, jacquard, #studiekrjst, #adornes

Gerelateerd nieuws
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder
Laatste badkamertrends
[Sponsored artikel] - Het ontwerpen van een nieuwe badkamer kan best lastig zijn. Hoe zorg je dat deze aansluit bij de laatste trends en tegelijkertijd dermate tijdloos is, dat je er ook over tien jaar nog van geniet?
lees verder
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
 
Aandeelhoudersstrijd bij Headlam
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden