Swiss Sense koopt Deense keten

Vrijdag 03 september 2021

Het Nederlandse beddenspeciaalzaakketen Swiss Sense koopt de Deense collega Drømmeland en gaat daarmee internationaal uitbreiden.
Swiss Sense koopt Deense keten

Het Financieel Dagblad meld dat Swiss Sense zijn eerste internationale overname doet met Drømmeland. Swiss Sense is eigendom van de familie Diks, die eerder Beter Bed naar de beurs heeft gebracht. Beter Bed verkocht eerder dit jaar de Zweedse keten Sjängjatten en eind 2019 jaar nog de Duitse keten Matratzen Concord.

 

Het Brabantse familiebedrijf haalde vorig jaar een investeerder binnen, via de verkoop van een minderheidsaandeel aan private equity bedrijf 365 Capital Partners. Dat maakte de aankoop van deze Deense keten mogelijk. Naast België, Duitsland en Oostenrijk is dit nu het vierde land buiten Nederland waar men actief wordt.

 

Het aantal winkels van Swiss Sense komt na deze aankoop op 128, waarbij er nog steeds de ambitie is om marktleider in Europa te worden. Deze ambitie wordt wat later ingevuld door de coronamaatregelen in Europa en langere levertijden en hogere transportkosten vanuit onder andere de eigen fabrieken in de Filipijnen.

De omzet van het beddenbedrijf groeide, volgens het FD, hard dankzij flinke internetverkopen (+17%), maar wel minder hard dan verwacht, naar € 209 miljoen. Het bedrijf verwacht voor 2021 om € 249 miljoen te gaan verkopen en volgend jaar verder te groeien naar € 350 miljoen.

 

Drømmeland is een familiebedrijf met 75 mensen in dienst en één van de grootste slaapspecialisten in Denemarken. De keten heeft winkels door het hele land, een webshop en twee distributiecentra. De voormalige eigenaar, Kom Andreasen, blijft leiding geven aan het Deense bedrijf.



Links

www.swisssense.nl
www.droemmeland.dk

Tags

nieuws, interieur, slaapcomfort, overname, matrassen, boxsprings, groei, omzet, boxsprings, filippijnen, productie, denemarken, duitsland, belgië, #swisssense, #diks, #droemmeland, #365capitalpartners, #beterbed

Gerelateerd nieuws
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
Vloerkleden inspireren handdoeken
Suite702 introduceert de handdoekencollectie Blend met ontwerper Lex Pott, die geïnspireerd is op zijn eerdere karpettencollectie voor het bedrijf.
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder
Nieuwe directeur CBM
Jelle Boonstra wordt per 1 september de nieuwe directeur van Koninklijke CBM, de Nederlandse Branchevereniging voor Interieurbouw en Meubelindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden