Swiss Sense koopt Deense keten

Vrijdag 03 september 2021

Het Nederlandse beddenspeciaalzaakketen Swiss Sense koopt de Deense collega Drřmmeland en gaat daarmee internationaal uitbreiden.
Swiss Sense koopt Deense keten

Het Financieel Dagblad meld dat Swiss Sense zijn eerste internationale overname doet met Drømmeland. Swiss Sense is eigendom van de familie Diks, die eerder Beter Bed naar de beurs heeft gebracht. Beter Bed verkocht eerder dit jaar de Zweedse keten Sjängjatten en eind 2019 jaar nog de Duitse keten Matratzen Concord.

 

Het Brabantse familiebedrijf haalde vorig jaar een investeerder binnen, via de verkoop van een minderheidsaandeel aan private equity bedrijf 365 Capital Partners. Dat maakte de aankoop van deze Deense keten mogelijk. Naast België, Duitsland en Oostenrijk is dit nu het vierde land buiten Nederland waar men actief wordt.

 

Het aantal winkels van Swiss Sense komt na deze aankoop op 128, waarbij er nog steeds de ambitie is om marktleider in Europa te worden. Deze ambitie wordt wat later ingevuld door de coronamaatregelen in Europa en langere levertijden en hogere transportkosten vanuit onder andere de eigen fabrieken in de Filipijnen.

De omzet van het beddenbedrijf groeide, volgens het FD, hard dankzij flinke internetverkopen (+17%), maar wel minder hard dan verwacht, naar € 209 miljoen. Het bedrijf verwacht voor 2021 om € 249 miljoen te gaan verkopen en volgend jaar verder te groeien naar € 350 miljoen.

 

Drømmeland is een familiebedrijf met 75 mensen in dienst en één van de grootste slaapspecialisten in Denemarken. De keten heeft winkels door het hele land, een webshop en twee distributiecentra. De voormalige eigenaar, Kom Andreasen, blijft leiding geven aan het Deense bedrijf.



Links

www.swisssense.nl
www.droemmeland.dk

Tags

nieuws, interieur, slaapcomfort, overname, matrassen, boxsprings, groei, omzet, boxsprings, filippijnen, productie, denemarken, duitsland, belgië, #swisssense, #diks, #droemmeland, #365capitalpartners, #beterbed

Gerelateerd nieuws
Jubileum Alexandrium
Woonmall Alexandrium viert 30-jarig jubileum tijdens Oktober Woonmaand met diverse activiteiten voor bezoekers en acties.
lees verder
Verlichting als architectonisch element
[Sponsored artikel] - Een goed doordacht interieur valt of staat met de juiste verlichting. Voorheen lag de focus vooral op een opvallende hanglamp boven de eettafel of een statige vloerlamp in de zithoek, nu benaderen ontwerpers licht steeds vaker als integraal onderdeel van de architectuur.
lees verder
Trend Space ontwikkelt zich verder
Patricia Urquiola bouwt verder aan Trend Space voor Heimtextil 2027, begin januari in Frankfurt.
lees verder
 
Meer exposanten op MOW 2026
lees verder
Bureaustoel verhuist naar woonkamer
[Sponsored artikel] - Thuiswerken is gebleven, maar in veel woningen voelt de werkplek nog steeds als een noodoplossing. Vooral de bureaustoel valt uit de toon. Toch verschuift er iets: ook ontwerpers en fabrikanten zien de werkstoel steeds vaker als onderdeel van het interieur.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden