Stoel met gevlochten koord

Woensdag 07 juni 2023

Carl Hansen introduceert de PK1 stoel van Poul Kjaerholm met geweven koord.
Stoel met gevlochten koord
Stoel met gevlochten koord Stoel met gevlochten koord

De internationaal gerespecteerde architect Poul Kjærholm is een van de grootste namen in het Deense meubeldesign, en zijn compromisloze benadering van vorm, materialen en vakmanschap was bepalend voor het succes van de Deense Moderne Beweging.

 

In 1955 ontwierp hij als eerste stoel de lichtgewicht en stapelbare PK1, gemaakt van geborsteld staal en riet. Nu is de iconische stoel verkrijgbaar in staal en gecertificeerd papierkoord, een natuurlijk en duurzaam materiaal dat na verloop van tijd prachtig patineert.

 

Kjærholm had een voorliefde voor het gebruik van staal, en bij voorkeur in combinatie met organische materialen die een vleugje zachtheid en comfort konden toevoegen aan zijn minimalistische en strenge ontwerpen. In de nieuwe PK1 vormt papierkoord een elegante aanvulling op het staal, een materiaal waarmee Carl Hansen & Son al lange tijd werkt. Het kost een vakman maar liefst 15 uur en 180 meter koord om de alles-in-één zitting en rugleuning van de PK1 met de hand te weven. De ingewikkelde weeftechniek, die er van voren en van achteren even mooi uitziet, is speciaal voor de PK1 ontwikkeld en is geïnspireerd op Kjærholms oorspronkelijke werk met riet.

 

De afmetingen van de stoel zijn met 6% opgeschaald om te passen bij de grootte van mensen van nu, aangezien de gemiddelde grootte aanzienlijk is toegenomen sinds de PK1 halverwege de jaren vijftig op de markt kwam. De stoel is aangepast met volledige inachtneming van het oorspronkelijke ontwerp van Kjærholm.

 

Knud Erik Hansen, derde generatie eigenaar-directeur van Carl Hansen & Son, zegt over de lancering van de PK1: 'Kjærholms unieke vermogen om functie en esthetiek op een lichte en elegante manier te combineren maakt hem een natuurlijk lid van onze ontwerpersfamilie, en we zijn erg trots dat we zijn eerste stoelontwerp en zijn rigoureuze Professor Desk in onze collectie hebben.'

 

Hij vervolgt: 'Hoewel de PK1 Chair in paper cord iets nieuws heeft straalt het vertrouwdheid uit. In nauwe samenwerking met de familie Kjærholm hebben we een nieuwe weeftechniek ontwikkeld die het beste van zowel Poul Kjærholm als Carl Hansen & Son samenbrengt.'

 

De PK1 Chair is een klassiek meubelstuk dat comfortabel, licht en stapelbaar is (vier stoelen). Geschikt voor particulier en openbaar gebruik.



Links

www.carlhansen.dk

Tags

nieuws, interieur, design, deens, handwerk, koord, gevlochen, stoel, stapelbaar, design, klassieker, designklassieker, staal, zachtheid, comfort, naam, deens, ontwerper, designer, riet, papierkoord, #pk1, #carlhansen, #poulkjaerholm

Gerelateerd nieuws
Jysk heropent drie winkels
Jysk blijft maar bezig met openen: de meubelketen lukte het om in één week tijd nog eens drie compleet vernieuwde winkels in Nederland op te leveren.
lees verder
 
De Ploeg samen met DQG
lees verder
Lekkage kost echt: duur herstel
[Sponsored artikel] - Een klein scheurtje in een leiding lijkt onschuldig. Totdat je ontdekt dat er vocht in je muur zit, het parket opbolt of er ineens schimmel verschijnt. Dan ontdek je wat een lekkage écht kost: duur herstel!
lees verder
Uitkijken naar Najaarsvakdagen
De voorbereidingen voor de Najaarsvakdagen 2025 zijn in volle gang. De Woonindustrie zet in op een inspirerende vakbeurs waar interieurprofessionals kunnen rekenen op een krachtig aanbod van merken in meubelen, verlichting, design, accessoires, slaapcomfort, vloeren en wand- en raamdecoratie.
lees verder
 
Label Vandenberg samen met Bryck
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden