Sterke groei winkels non-food

Maandag 03 februari 2025

De Nederlandse detailhandel heeft 1,5% meer omzet gedraaid om in de maand december 2024 ten opzichte van december van het jaar ervoor.
Sterke groei winkels non-food
Sterke groei winkels non-food Sterke groei winkels non-food Sterke groei winkels non-food

De Nederlandse detailhandel heeft in december 1,5% meer omgezet dan in december 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 0,3% hoger. De omzet van de non-foodsector (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 4,6%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 4,0%. Daarnaast is online 12,5% meer omgezet dan een jaar eerder. Met het decembercijfer is ook het cijfer voor hele jaar bekend. In 2024 heeft de detailhandel 2,1% meer omgezet dan in 2023.


Omzet non-foodwinkels bijna 5% hoger

De omzet van de non-foodwinkels groeide in december 2024 met 4,6%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,8% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in recreatieartikelen en de winkels in meubels en woninginrichting hebben in december meer omgezet dan in december 2023. De omzet van de kledingwinkels was gelijk aan een jaar eerder, terwijl de winkels in consumentenelektronica en witgoed, de winkels in schoenen en lederwaren en drogisterijen in december minder hebben omgezet.

Omzet winkels in voedingsmiddelen 4% lager

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in december 4,0% minder omzet behaald dan in december 2023. Het verkoopvolume was 8,2% lager dan een jaar eerder. De omzet van supermarkten lag 5,7% lager, terwijl de omzet van speciaalzaken 5,6% hoger was.

Online 12,5% meer omgezet

De online omzet was in december 12,5% hoger dan in december 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 15,6% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 8,0% hoger.

De online omzet van de winkels in consumentenelektronica, de winkels in overige non-foodartikelen, de kledingwinkels en de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen lag in december 2024 hoger dan in december 2023.

Detailhandel ruim 2% meer omgezet in 2024

In 2024 heeft de detailhandel, voor kalenderdagen gecorrigeerd, 2,1% meer omgezet dan een jaar eerder. Dat is de laagste groei in tien jaar. Het verkoopvolume was 1,4% hoger dan in 2023. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2024 met 3,9%, terwijl de omzet van foodwinkels met 1,0% kromp.

 

Online is 5,8% meer omgezet dan in 2023. De omzet van webwinkels was 9,0% hoger. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, was 1,4% hoger.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, marktonderzoek, statistiek, omzetgroei, volumegroei, omzetdaling, volumedaling, detailhandel, retail, winkels, consumentenelectronica, supermarkten, bouwmarkten, woonwinkels, meubelwinkels, woninginrichtingwinkels,interieurwinkels, recreatieartikelen, verlichting, economie, klimaat, groei, nonfood, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Jubileumjaar Heditex
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Westwing groeit aanzienlijk in 2025
Westwing overtreft zijn eigen doelstellingen op het gebied van EBITDA, cashflow en marge. Voor 2026 streeft de aanbieder van woon- en interieurartikelen naar verdere groei door uitbreiding, schaalvergroting en een sterkere marktpositie in Europa.
lees verder
 
Nieuwe collectie Bizzotto
lees verder
Vernieuwd Carpetright van start
Carpetright keert in Nederland terug als digitale vloerspecialist: van winkelketen naar digitaal gedreven bedrijf met uitgebreide thuisservice als showroom.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden