Start excellentieprogramma HMC

Donderdag 08 januari 2015

Vandaag, donderdag 8 januari, geeft Minister van Onderwijs Jet Bussemaker het startschot voor het Excellentieprogramma bij haar bezoek aan het Hout- en Meubileringscollege (HMC) in Amsterdam.
Start excellentieprogramma HMC

Minister Bussemaker introduceerde vorig jaar de Excellentieprogramma's in het MBO waarbij ze aangaf de ‘meester en gezelformule’ te willen herintroduceren. Dit houdt in dat in met name de traditionele branches vakkennis wordt overgedragen van meester op leerling. In de huidige variant wordt de basis van het vak op school geleerd, daarna volgt een praktijkfase onder toezicht van vakspecialisten. De Excellentieprogramma’s bieden voor de meest getalenteerde en gemotiveerde leerlingen de gelegenheid om op het hoogste niveau met hun vak bezig te zijn en samen te werken met toonaangevende vakmensen uit de branche. Uiteindelijk bepaalt de branche of iemand de meestertitel krijgt. Het HMC is één van de vier vakscholen die aan de pilot meewerkt.

 

Innovatief meubelmaker

Het HMC start met een Excellentieprogramma Innovatief meubelmaker, voor de opleiding Meubelmaker/(scheeps)Interieurbouwer niveau 4. Waar vroeger het vak meubelmaken inhield dat je alleen met je handen aan het werk ging is het tegenwoordig zo, dat het uitvoeren veelal door high tech machines gebeurt. Met de nieuwste technologieën als 3-D printing, lasersnijden en 3-D scannen wordt de manier van produceren geïnnoveerd. Hierdoor zijn het ontwerpen, tekenen en programmeren, naast het ambachtelijke, belangrijke ingrediënten voor modern vakmanschap. Het HMC heeft de keuze gemaakt om met het programma al te starten in het derde leerjaar van de opleiding Meubelmaker/(scheeps)interieurbouwer niveau 4. Daarmee wordt gewaarborgd dat het excellentieprogramma nauw aansluit op het bestaande curriculum en de examinering van de opleiding waarin het Eindwerkstuk als project centraal staat in leerjaar 3 en 4.

 



Links

www.hmcollege.nl

Tags

hout, meubel, meubelmaker, excellentieprogramma, meubelmaker, meubelontwerp, interieurbouw, interieur

Gerelateerd nieuws
Flow Interior en Design Tales samen
Flow Interior en Design Tales, beide actief in de vertegenwoordiging van internationale designmerken in de Benelux, openen per 1 oktober een gezamenlijke showroom. De nieuwe locatie moet dienen als ontmoetingsplek voor interieurprofessionals en hun klanten.
lees verder
Meer bezoekers Woonindustrie
De Najaarsvakdagen bij De Woonindustrie trokken dit jaar meer bezoekers dan eerdere edities. Het interieurcentrum in Nieuwegein vormde begin september opnieuw het startpunt van het interieurseizoen.
lees verder
Hout maakt gelukkig
Ons brein houdt van hout, zo blijkt uit neurowetenschappelijk onderzoek dat recent is uitgevoerd en door brancheorganisatie Fedustria naar buiten is gebracht.
lees verder
Bruisende editie Incoda
Het interieurvakevent Incoda in Gorinchem sluit een bruisende editie af met veel bezoekers en enthousiasme over de uitstraling en het aanbod.
lees verder
Circulaire ontwerpwedstrijd Incoda
Tijdens het interieurvakevent Incoda (Interieur Collectie Dagen) afgelopen zondag tot dinsdag werden er duurzame ciculaire producten getoond en door een jury beoordeeld. Erperium werd de winnaar met Cliff Refine!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden