Start excellentieprogramma HMC

Donderdag 08 januari 2015

Vandaag, donderdag 8 januari, geeft Minister van Onderwijs Jet Bussemaker het startschot voor het Excellentieprogramma bij haar bezoek aan het Hout- en Meubileringscollege (HMC) in Amsterdam.
Start excellentieprogramma HMC

Minister Bussemaker introduceerde vorig jaar de Excellentieprogramma's in het MBO waarbij ze aangaf de ‘meester en gezelformule’ te willen herintroduceren. Dit houdt in dat in met name de traditionele branches vakkennis wordt overgedragen van meester op leerling. In de huidige variant wordt de basis van het vak op school geleerd, daarna volgt een praktijkfase onder toezicht van vakspecialisten. De Excellentieprogramma’s bieden voor de meest getalenteerde en gemotiveerde leerlingen de gelegenheid om op het hoogste niveau met hun vak bezig te zijn en samen te werken met toonaangevende vakmensen uit de branche. Uiteindelijk bepaalt de branche of iemand de meestertitel krijgt. Het HMC is één van de vier vakscholen die aan de pilot meewerkt.

 

Innovatief meubelmaker

Het HMC start met een Excellentieprogramma Innovatief meubelmaker, voor de opleiding Meubelmaker/(scheeps)Interieurbouwer niveau 4. Waar vroeger het vak meubelmaken inhield dat je alleen met je handen aan het werk ging is het tegenwoordig zo, dat het uitvoeren veelal door high tech machines gebeurt. Met de nieuwste technologieën als 3-D printing, lasersnijden en 3-D scannen wordt de manier van produceren geïnnoveerd. Hierdoor zijn het ontwerpen, tekenen en programmeren, naast het ambachtelijke, belangrijke ingrediënten voor modern vakmanschap. Het HMC heeft de keuze gemaakt om met het programma al te starten in het derde leerjaar van de opleiding Meubelmaker/(scheeps)interieurbouwer niveau 4. Daarmee wordt gewaarborgd dat het excellentieprogramma nauw aansluit op het bestaande curriculum en de examinering van de opleiding waarin het Eindwerkstuk als project centraal staat in leerjaar 3 en 4.

 



Links

www.hmcollege.nl

Tags

hout, meubel, meubelmaker, excellentieprogramma, meubelmaker, meubelontwerp, interieurbouw, interieur

Gerelateerd nieuws
 
Verkooppunt voor Wehkamp collectie
lees verder
Energiezuinig door slimme ventilatie
[Sponsored artikel] - Energiezuinig wonen draait allang niet meer alleen om goede isolatie of zonnepanelen. Ook frisse lucht speelt een steeds grotere rol binnen moderne woningen.
lees verder
Natuurlijke kleuren in keuken
[Sponsored artikel] - Keukens verschuiven richting rust en eenvoud. Eerder waren contrasten en glanzende oppervlakken populair, nu zie je steeds meer zachte, natuurlijke kleuren: zandtinten, klei, zachtgrijs en groentonen.
lees verder
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
Archeo speelt met imperfectie
Magis presenteerde de nieuwe Archeo-collectie van Jaime Hayon tijdens de Milan Design Week 2026. De serie bestaat uit multifunctionele objecten die balanceren tussen sculptuur, bijzettafel en kruk.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden