Stand van zaken Belgische meubelindustrie

Maandag 03 november 2025

Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Stand van zaken Belgische meubelindustrie

De Belgische meubelindustrie beleefde in 2024 opnieuw een moeilijk jaar. Voor het tweede jaar op rij daalde de omzet fors, met ongeveer –7%, waardoor de totale sectoromzet net onder de € 2 miljard uitkwam. Ook in het eerste semester van 2025 bleef het tij ongunstig. De omzet daalde opnieuw en kwam 5,7% lager uit dan in het eerste semester van 2024, zo blijkt uit de analyse van Fedustria.

 

Deze aanhoudende krimp bevestigt dat de sector nog altijd onder druk staat, zowel door de eerder zwakke vraag in de bouwsector als door voorzichtige consumentenbestedingen. De terugval was voelbaar in alle productgroepen. Geen enkel segment kon de neerwaartse trend doorbreken. Kantoor- en winkelmeubelen (-8,5%) en matrassen en bedbodems (-17,4%) werden het zwaarst getroffen. Het woonmeubilair kende een omzetdaling met 2,5% en de omzet van de keukenmeubelen ging met 3,5% achteruit.

 

Door het ontbreken van betrouwbare gegevens over de afzetprijzen kan geen schatting gemaakt worden van de evolutie van de omzet in volume. Volgens de productie-index daalde het productievolume met 2,1% in het eerste semester van 2025 ten opzichte van dezelfde periode in 2024.

 

De Belgische meubeluitvoer (inclusief doorvoer) daalde in 2024 met 1,5% en zakte in het eerste semester van 2025 fors verder met –10,1% tegenover dezelfde periode een jaar eerder. Ongeveer 89% van de uitvoer gaat naar de EU-markt, waar de leveringen 8,6% lager lagen.

 

Het niveau van bestellingen in de meubelhandel in 2025 blijft eerder laag, al lijkt zich sinds de zomermaanden een kentering te voldoen, met groeicijfers in juli en augustus na een zwakke maand juni. Gecumuleerd voor de eerste 8 maanden lagen de bestellingen 1,5% hoger dan in 2024.

 

De internationale Meubelbeurs Brussel is nog tot en met 5 november te bezoeken in Brussels Expo.



Links

www.fedustria.be
www.meubelbeurs.be

Tags

nieuws, interieur, branchevereniging, meubelindustrie, belgie, bestellingen, meubelhandel, meubelmarkt, productie, index, afzetprijzen, import, export, omzet, volume, woonmeubilair, keukenmeubelen, evolutie, semester, analyse, conjunctuuranalyse, #fedustria, #brusselsexpo, #meubelbeursbrussel

Gerelateerd nieuws
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder
NIeuwe voorzitter ledenraad Inretail
Romke de Jong is benoemd tot nieuwe voorzitter Koninklijke Inretail als opvolger van Krein Bons.
lees verder
Ikea-platform in 2027 naar Nederland
Ikea brengt zijn onlineplatform voor tweedehands meubels in de eerste helft van 2027 naar Nederland. Leden van IkeaKEA Family kunnen er gebruikte Ikea-producten rechtstreeks aan elkaar verkopen.
lees verder
 
Hospitality Expo start in Grave
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden