Slotrapport Meubelbeurs Brussel

Vrijdag 14 november 2014

Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november vond in Brussel de jaarlijkse Meubelbeurs plaats. Zeven hallen met bijna 300 exposanten met veel noviteiten, mooie aankleding en een positieve sfeer.
Slotrapport Meubelbeurs Brussel
Slotrapport Meubelbeurs Brussel

De Belgische meubelindustrie was als deelnemer sterk vertegenwoordigd, maar 60% van de exposanten komt van daar buiten. Hoe zat het qua bezoek? Zie ook de bijgaande tabel: dat liep met 19.140 bezoekers met bijna 3% terug, wat nog altijd een mooie score is gezien de afvallers en concentraties in de markt. Daarnaast bleken bezoekers die kwamen opvallend kooplustig in deze nog altijd economisch moeilijke tijden.

 

De daling kwam vooral door een stevige daling van Belgische zijde (-8,8%), onder meer een gevolg van de minder goede resultaten van de laatste maanden in de meubelhandel. Die zijn in Nederland ook nog niet echt goed (ondanks positieve geluiden in de laatste maanden) en daarom is het opvallend dat daar vandaan 5,08% meer bezoekers kwamen. 4.695 Nederlandse en 2.660 Franse (+4,3%) bezoekers, dat wil zeggen dat er bijna evenveel bezoek uit de twee belangrijkste Belgische exportmarkten komt als uit België zelf. Brussels by Night was daarbij een belangrijke trekker voor de talrijk opgekomen Nederlandse slaapspecialisten.

 

Ook was er duidelijk meer bezoek uit Duitsland. In aantal niet de belangrijkste bezoekersgroep maar qua koopkracht wel. Deze zoeken actief interessante nicheproducten voor hun randassortiment. Ook meer bezoekers uit Groot-Brittanië (+3,4%). De Britse markt herstelt zich. Het is een belangrijke markt en daardoor strategisch interessant: de Britten zijn net zoals de Fransen op zoek naar een modern aanbod, dat Brussel in grotere mate kan aabieden dan locale beurzen in deze landen.

 

De organisatie, die binnenkort opnieuw afscheid gaat nemen van Els van Pelt als directrice, was daarmee zo fier als een pauw, het beeldmerk van deze editie van de Meubelbeurs. De volgende editie is van 8-11 november 2015.

 

Meer indrukken kon u reeds eerder lezen op Interieurjournaal (zie onderstaande links). Meer nieuws vindt u in de komende uitgave van vaktijdschrift Ons Huis.

 

 



Links

www.meubelbeurs.be
www.interieurjournaal.com/balthazars-2014/
www.interieurjournaal.com/meubelbeurs-brussel-rapport/
www.interieurjournaal.com/brussels-by-night/

Tags

Meubelbeurs Brussel, beurs, meubel, meubelen, wonen, interieur, jeugdkamer, slaapcomfort, Brussels by Night

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
Himolla werkt aan reddingsplan
Himolla kan niet meer aan haar financiële verplichingen voldoen en heeft daarvoor een insolventieaanvraag ingediend om te kunnen werken aan een reddingsplan.
lees verder
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden