Sleepy stopt met franchise

Woensdag 06 januari 2016

Vanaf 1 januari kiest Sleepy voor een nieuw winkelconcept en neemt het afscheid van haar zeventien franchisewinkels. De slaapcomfort-formule organiseert zijn verkoop voortaan via eigen (online) winkels.
Sleepy stopt met franchise

Twee van de negentien winkels in Vlaanderen (Mechelen en Leuven) waren reeds van Sleepy zelf, de andere verkooppunten waren van zelfstandige franchisenemers.

Manager Johan Baetens wil volop inspelen op de veranderingen in de retailwereld en de doorbraak van het omnichannel-gegeven. Dat kan volgens hem alleen met een meer centraal gestuurde organisatie. Zo moeten producten die in de webwinkel staan aanwezig zijn in de winkels met uniforme prijzen en leveringstermijn. Dat bleek lastig te realiseren bij soft-franchising met zelfstandige franchisenemers, die hierdoor het gevoel hadden teveel van hun zelfstandigheid te moeten inleveren en hier dus niet in mee wilden.

De consument kan zijn aankoop volledig op de site kan voorbereiden en zelf vanuit een slaapstijl zijn bed samenstellen. Afgestemd op het lichaam, gewenste slaapgevoel en het design. Vervolgens is de aankoop aankoop mogelijk in de webshop of in een winkel, waarvoor online een afspraak kan worden gemaakt.

 

[Dit bericht is 7 januari iets aangepast]

 



Links

www.sleepy.be

Tags

Nieuws, interieur, wonen, inrichting, huishoud, retail, winkel, woonwinkel, detailhandel, formule, winkelformule, inkoop, inkoopvereniging, inkoopcombinatie, slaap, slapen, slaapkamer, bed, bedden, comfort, nacht, slaapspeciaal, zaak, shop, franchise

Gerelateerd nieuws
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder
Opening inkoopcentrum projecten
Tica Projects in Venlo is officieel geopend. Een volledig vernieuwde B2B‑bestemming voor projectinrichters, interieurdesigners en hospitality professionals.
lees verder
Doek valt voor Hollandsch Slapen
Het doek is gevallen voor de speciaalbeurs op het gebied van slapen, Hollandsch Slapen. De overgebleven spelers verplaatsen naar verwachting hun podium naar Nieuwegein, waar in het najaar oude tijden zullen herleven met tenten voor de deur!
lees verder
Beperkte volumegroei retail 2025
In 2025 heeft de Nederlandse detailhandel 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden