Serieuze problemen bij Made

Maandag 26 september 2022

De Financial Times meldt dat Made.com in de financiële problemen zit. Vorig jaar leed het interieurplatform £ 31,4 miljoen verlies en er is geen verbetering in zicht.
Serieuze problemen bij Made

In combinatie met de slechte economische omstandigheden in het VK zou Made.com open staan voor verkoop en 35% van het personeel willen ontslaan. De afgelopen weken verslechterde de handel waardoor de wankele positie van Made.com nog verder verminderde. Daarom heeft de Raad van Bestuur geconcludeerd dat stevig ingrijpen noodzakelijk is.

 

Bij een eerdere reorganisatie in de herfst van 2020 stapte de Benelux-directeur Damien Poelhekke al op. Dit jaar nam Made al verschillende stappen om haar kostenbasis en cashflow te beheren. Minder voorraad houden, het verminderen van kapitaaluitgaven, het implementeren van een aanwervingsstop, het schrappen van merkmarketingactiviteiten en het leggen van de basis voor het openen van Europese sourcing en een nieuw marktmodel zonder voorraad. Dit bleek echter niet genoeg.

 

Binnen de komende twee weken worden daarom extra kostenbesparingen doorgevoerd, waaronder een ‘strategische personeelsbeoordeling’. Volgens de Financial Times zou Made.com daarom nu 35% van het personeelsbestand willen schrappen (zo schreef executive officer Nicola Thompson in een brief). Dit betreft ongeveer 200 mensen. Daarnaast overweegt Made.com schuldfinanciering, het aannemen van een zakenpartner of een volledige verkoop of fusie.

 

P.S. 26-10-2022: Gesprekken over overname zijn mislukt.



Links

www.made.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, meubel, fauteuil, lamp, verlichting, licht, hanglamp, kast, boekenkast, bank, zitmeubel, online, woonbranche, e-commerce, woonwinkel, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, omzet, verkoop, ontslag, fusie, overname, reorganisatie, #madecom

Gerelateerd nieuws
 
L’Ombre introduceert Sabiora
lees verder
Talents 25 jaar
Wat drijft jong design? Welke benaderingen zullen het design van de toekomst bepalen? En welke namen moeten we zeker onthouden? Dit is te zien in het Talents programma van de Ambiente.
lees verder
Weer minder gebouwde woningen
Er werden in Nederland meer vergunningen verstrekt, maar minder nieuwe woningen gebouwd in het derde kwartaal, zo rapporteert het CBS.
lees verder
Lichtwoche voorpret
Van 1 tot en met 5 maart 2026 vormt het Sauerland opnieuw het decor voor de Lichtwoche, het jaarlijkse evenement voor decoratieve en residentiële verlichting. Verschillende gevestigde en nieuwe merken hebben hun deelname bevestigd.
lees verder
 
AW Leder failliet
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden