Sedus blijf winstgevend

Dinsdag 10 juni 2025

Sedus Stoll AG heeft 2024 afgesloten met een omzet van € 243 miljoen. Daarmee houdt het Duitse bedrijf zich opvallend goed staande in een kwakkelende meubelindustrie. Onder meer door in te spelen op de veranderende werkcultuur.
 Sedus blijf winstgevend

Waar veel Duitse meubelbedrijven de afgelopen jaren te maken kregen met teruglopende vraag en een stagnerende bouwsector, wist Sedus Stoll AG 2024 positief af te sluiten. De omzet van € 243 miljoen ligt weliswaar onder het recordniveau van 2023, maar volgens ceo Daniel Kittner heeft het bedrijf ‘goed standgehouden’ in een economisch uitdagend jaar. Daarmee presteert Sedus duidelijk beter dan de bredere Duitse meubelindustrie, die al sinds 2022 onder druk staat door inflatie, terughoudende investeringen en een haperende nieuwbouwmarkt.


De kantoormeubelmarkt is een van de zwaarst getroffen segmenten binnen de branche. Veel bedrijven stellen investeringen uit vanwege politieke en economische onzekerheid, en het aantal grootschalige inrichtingsprojecten is flink afgenomen. Daarnaast verandert de aard van werk: thuiswerken is blijvend, en de fysieke kantoorruimte wordt steeds meer een plek voor samenwerking en creativiteit in plaats van individuele focus. Sedus speelt hierop in door nieuwe kantoorconcepten te ontwikkelen die hybride werkvormen ondersteunen. In het najaar van 2025 introduceert het bedrijf verdere productinnovaties die de ontwikkeling van werk-privébalans naar een werk-privébalans bevorderen.


Ondanks de marktdruk blijft Sedus investeren in duurzame productie en innovatieve producten. Zo moeten de locaties in Dogern en Geseke tegen eind 2025 CO₂-neutraal zijn. In 2024 werden zonnepanelen en warmtepompen geïnstalleerd om dat doel te bereiken. Verder staat de opening van de Sedus Hub West in Düsseldorf gepland voor zomer 2025: een showroom die laat zien hoe flexibele werkplekken kunnen bijdragen aan een betere werk-privébalans.

 

Sedus onderscheidt zich van veel andere meubelproducenten door de eigendomsstructuur. De onderneming is in handen van twee stichtingen met een filantropisch doel. Twee derde van de winst vloeit terug naar projecten op het gebied van educatie, gezondheidszorg en natuurbescherming. Deze opzet zorgt voor continuïteit en maakt Sedus minder afhankelijk van kortetermijndenken.



Links

www.sedus.de
www.sedus.be
www.sedus.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, project, contract, kantoor, residentieel, meubel, meubelen, kantoormeubel, office, homeoffice, orgatec, #sedus, #sedusstoll

Gerelateerd nieuws
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder
Ikea schrapt banen
Inter Ikea, de rechtenhouder en franchisegever van de bekende Zweedse woonwinkelketen, gaat in de kosten snijden om prijzen te verlagen, nu het consumentenvertrouwen verder afneemt.
lees verder
 
Orbitry voor Paola Lenti
lees verder
Overnamebod voor Kortrijk Xpo
Kortrijk Xpo/Xpo Group, het bedrijf achter de beurslocatie in Kortijk en organisators van diverse beurzen, komt na openbaar bod van Easyfairs zo goed als zeker in nieuwe handen terecht
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden