Sandra Figuerola voor Gan Rugs

Dinsdag 02 april 2019

Sandra Figuerola is een van de meest productieve designers voor de Spaanse Gan Rugs. Zij ontwierp zeven tapijt- en kelimcollecties voor het bedrijf, allemaal vol van kleur.
Sandra Figuerola voor Gan Rugs
Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs Sandra Figuerola voor Gan Rugs

Gan Rugs, een merk van Gandia Blasco, exposeerde begin dit jaar op IMM. Hier was te zien hoe Sandra Figuerola (foto 5) invloeden van over de hele wereld vangt in haar designs. Een nieuw product begint voor haar vaak met een reis, of een bezoek aan een kunsttentoonstelling. Hieruit komen bijzonder dessins voort, die vaak geometrisch en avant-garde zijn.

 

Dit proces is te zien in designs zoals Catania (foto 1), Palermo (foto 2) en Siracuse (foto 3), allemaal geïnspireerd door een bezoek aan Sicilië. Of in haar tapijten Alexandera en Tumbuctú uit de Glaoui (foto 4) collectie, die geïnspireerd zijn door Marokkaans handwerk. Ondanks hun verschillen hebben de kwaliteiten gemeen dat kleur een hoofdrol speelt.

 

Ook de manier waarop een tapijt gemaakt wordt is belangrijk voor de designer uit Valencia. Uit de samenwerking tussen Figuerola en Gan Rugs zijn daarom collecties voortgekomen waarbij complexe handmatige technieken werden gebruikt. Zo omvat de Glaoui collectie handgeknoopte en geborduurde tapijten. Alle tapijten zijn gemaakt van 100% wol.



Links

www.gandiablasco.com
www.gan-rugs.com
www.imm-cologne.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, vloeren, karpet, tapijt, kelim, mediterraan, mediteraan, mediterrane, mediterane, binnen, wol, #imm, #imm19, #imm2019, #ganrugs, #gandiablasco, #Sandrafiguerola

Gerelateerd nieuws
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
 
NIeuw designconcept tapijttegels
lees verder
Verhuizing filiaal Joka
Groothandel Joka is eind 2024 gestart met een filiaal in Limburg, dat nu is verhuisd naar een nieuwe locatie in Nederweert.
lees verder
 
Wim Looijschelder overleden
lees verder
Woonbeurs naar 2026
Na het verdwijnen van de VT Wonen & Design beurs zou de afgelopen week een nieuwe beurs Woondesignhub gehouden zijn. Maar deze kwam te vroeg.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden