Prijs koopwoningen gestegen

Donderdag 22 februari 2024

De prijzen van koopwoningen in Nederland zijn in januari bijna 2% hoger dan jaar eerder, zo meld het CBS.
Prijs koopwoningen gestegen
Prijs koopwoningen gestegen Prijs koopwoningen gestegen

In januari 2024 waren de prijzen van bestaande koopwoningen gemiddeld 1,8% hoger dan in januari 2023. Ten opzichte van december 2023 stegen de prijzen in januari met 1,2%. De prijsontwikkelingen in dit bericht zijn gebaseerd op de prijsindex van bestaande particuliere koopwoningen in Nederland van het CBS en het Kadaster.

 

Ten opzichte van december is de prijsindex bestaande koopwoningen in januari met 1,2% gestegen. De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna sloeg de trend om en daalde de prijsindex enige tijd. Sinds juni 2023 stegen de prijzen van koopwoningen echter weer.

 

Het Kadaster registreerde in januari 14.452 woningtransacties. Dat is ruim 10% meer dan een jaar eerder.

 

In januari was de gemiddelde transactieprijs voor een bestaande koopwoning € 433.285. Voor het bepalen van prijsontwikkelingen van bestaande koopwoningen wordt echter niet de transactieprijs, maar de prijsindex gebruikt. Bij de berekening van de prijsindex wordt rekening gehouden met kwaliteitsverschillen tussen koopwoningen. In de gemiddelde transactieprijs zit geen kwaliteitscorrectie.



Links

www.cbs.nl
www.kadaster.nl

Tags

nieuws, interieur, prijs, koopwoning, vergunning, nieuwbouw, renovatie, bouw, transactieprijs, prijsindex, registratie, kwaliteit, woningtransactie, prijsontwikkeling, verkoop, consument, #cbs, #kadaster

Gerelateerd nieuws
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland blijft dalen. Ook het moment voor doen van grote aankopen wordt steeds ongunstiger voor de consument.
lees verder
 
Nieuwe accountmanager Intr Utrecht
lees verder
Groei Intergamma
Intergamma, het bedrijf achter de Gamma– en Karwei-bouwmarkten, heeft de omzet en marge in 2025 zien stijgen, zo blijkt uit het jaarverslag.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden