Positieve consumenten geven meer uit

Woensdag 21 december 2016

Nederlandse consumenten hebben in oktober 2,7% meer besteed dan vorig jaar. Tevens is hun vertrouwen onverminderd positief.
Positieve consumenten geven meer uit
Positieve consumenten geven meer uit Positieve consumenten geven meer uit

Consumenten gaven vooral meer uit aan duurzame goederen waaronder woninginrichting: +8,1%. Vorige week meldde het CBS al dat de detailhandel in oktober 5,4% meer heeft omgezet.

Consumenten gaven aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen 1,7% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Volgens de CBS Consumptieradar zijn de omstandigheden voor de consumptie door Nederlandse huishoudens in december iets ongunstiger dan in oktober. Dat komt vooral doordat de ontwikkeling van de koerswaarde van de Nederlandse aandelen verslechterde en de Nederlandse consumenten minder positiever waren over hun toekomstige financiële situatie. De consument was daarentegen positiever over de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid.

Het consumentenvertrouwen komt net als in november en oktober uit op 12. Dat is het hoogste niveau in ruim negen jaar. Consumenten oordelen nagenoeg gelijk over het economisch klimaat. De koopbereidheid blijft gelijk.

Met 12 ligt het consumentenvertrouwen in december ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Plaatmateriaal in ETC
Kuiper Holland en Holland Laminati openen in oktober samen een showroom op ETC in Culemborg. De ruimte komt tot stand onder de vlag van de Vanca Group, waar beide bedrijven onderdeel van zijn. Met deze stap willen zij interieurprofessionals dichter bij hun aanbod brengen.
lees verder
 
Groei detailhandel in juni
lees verder
De Woonindustrie opent het seizoen
Het najaar begint met veel inspiratie tijdens de Najaarsvakdagen 2025 in De Woonindustrie. Het interieurplatform in Nieuwegein organiseert het evenement op 7, 8, 9, 15 en 16 september, met aandacht voor productnieuws, markttrends en netwerkkansen.
lees verder
Modint Awards
Modint, de Nederlandse branchevereniging voor textiel, zet innovaties Nederlandse textielsector in de spotlights met nieuwe awards
lees verder
Kansen voor duurzame bouw
'Biobased bouwen komt alleen verder met sturing van de overheid', zo staat in een onlangs aangeboden rapport aan minister Keijzer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden