Positieve consumenten geven meer uit

Woensdag 21 december 2016

Nederlandse consumenten hebben in oktober 2,7% meer besteed dan vorig jaar. Tevens is hun vertrouwen onverminderd positief.
Positieve consumenten geven meer uit
Positieve consumenten geven meer uit Positieve consumenten geven meer uit

Consumenten gaven vooral meer uit aan duurzame goederen waaronder woninginrichting: +8,1%. Vorige week meldde het CBS al dat de detailhandel in oktober 5,4% meer heeft omgezet.

Consumenten gaven aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen 1,7% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Volgens de CBS Consumptieradar zijn de omstandigheden voor de consumptie door Nederlandse huishoudens in december iets ongunstiger dan in oktober. Dat komt vooral doordat de ontwikkeling van de koerswaarde van de Nederlandse aandelen verslechterde en de Nederlandse consumenten minder positiever waren over hun toekomstige financiële situatie. De consument was daarentegen positiever over de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid.

Het consumentenvertrouwen komt net als in november en oktober uit op 12. Dat is het hoogste niveau in ruim negen jaar. Consumenten oordelen nagenoeg gelijk over het economisch klimaat. De koopbereidheid blijft gelijk.

Met 12 ligt het consumentenvertrouwen in december ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Operationeel directeur Woonindustrie
lees verder
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden