Pleidooi voor lagere ww - premie

Dinsdag 20 juni 2023

Winkeliers berekenen de sterk gestegen bedrijfskosten zelden volledig door aan de klant, waardoor de marges onder druk staan. Om de lastendruk voor ondernemers te verlichten, pleit Inretail ervoor dat de WW-premie omlaag moet.
Pleidooi voor lagere ww - premie
Pleidooi voor lagere ww - premie

Het rendement in de mode- woon-, schoenen- en sportbranche staat onder grote druk en ondernemers verwachten een nog moeilijker derde en vierde kwartaal. De werkgeverslasten moeten omlaag, vindt Inretail.

 

Onderzoek waaraan 420 retailers meededen, toont dat de afgelopen twaalf maanden 97% van de ondernemers kostenverhogingen slikte, waardoor het eigen inkomen daalt. Vrees voor klantenverlies en angst zich uit de markt te prijzen spelen een grote rol. Veel retail ondernemingen knokken voor hun bestaan. 'Door kabinetsingrepen zijn de loonkosten eind dit jaar 25% hoger dan twee jaar geleden. Het levert de overheid dus 25% meer sociale premieopbrengsten op, maar ondernemers moeten ervoor bloeden. Stop daarmee, verlaag de werkgeverslasten door de WW-premie te verlagen en verruim de werkkostenregeling. Er is actie nodig, de Haagse werkelijkheid staat te ver van de ondernemersrealiteit en ondertussen wordt het businessmodel van de sector volkomen uitgehold,' concludeert Inretail directeur Jan Meerman (foto 2).

 

Steeds meer retailers worden naar de rand geduwd, toont het onderzoek. 70% Geeft aan (een beetje tot heel erg) bezorgd te zijn over de continuïteit van de onderneming. In deze groep denkt 60% vaker aan stoppen en 14% is hier al actief mee bezig. Vrijwel geen ondernemer berekende hogere kosten door uit vrees voor klantenverlies. De grootste groep nam het voor eigen rekening en maar een beperkt deel (15%) berekent de hogere kosten alsnog door in een volgend seizoen.  

 

Inretail vindt de uitkomsten schokkend. 'Van de deelnemers geeft ruim de helft aan dat hun financiële situatie is verslechterd vergeleken met 2022. Van iedere tien ondernemers kan er één de rekeningen nu niet betalen en een kwart lukt dat nu nog wel maar verwacht de financiële problemen juist komende maanden,' concludeert de directeur van Inretail. 'Van de 43% ondernemers die belastingschulden of NOW-uitkeringen moeten terugbetalen, heeft 52% uitstel aangevraagd. Dat is een grote groep.'

 

Inretail ziet een oplossing in een lagere WW-premie. Het levert ondernemers lastenverlichting op. De WW-pot is met ruim € 25 miljard al tot de nok gevuld en daar komen ieder jaar miljarden bij. Dit jaar nog eens € 9 miljard extra. De lage werkloosheid maakt dat niet nodig. 'Al die miljarden zet de overheid boekhoudkundig in om Europa te tonen dat het huishoudboekje klopt. Eigenlijk gebeurt dat dus over de rug van ondernemers. Het verruimen van de werkkostenregeling is ook een instrument dat werkgevers en werknemers helpt, dankzij het bruto-netto voordeel. Dat de staat dat niet doet, komt omdat zij liever loon zien waarover ze belasting kunnen heffen,' aldus Meerman.   

 

Het onderzoek dat de brancheorganisatie liet doen, is een verdieping op de conjunctuurenquête die CBS op 5 juni publiceerde. Daarin werd geconcludeerd dat 75% van de ondernemers kosten niet (volledig) heeft doorberekend. Voor de sector die Inretail vertegenwoordigt, is de situatie nog ernstiger.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, interieur, marge, loonkosten, bedrijfskosten, financien, positie, liquiditeit, solvabiliteit, nonfood,retail, branchevereniging, onderzoek, ondernemers, leden, problemen, lastenverlichting, werkloosheid, wwpremie, conjunctuurenquête, #inretail, #cbs

Gerelateerd nieuws
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Innovatie centraal op beurzen
Techtextil en Texprocess 2026: innovatie, AI en onderzoek versnellen textiel- en interieurtoepassingen
lees verder
Maxima bezoekt meubelmaker Vepa
Koningin Máxima bracht op 1 april een werkbezoek aan Vepa in Hoogeveen. Het bezoek vond plaats binnen het programma van Circulair Groningen Drenthe, waarin bedrijven werken aan een circulaire economie.
lees verder
HMC studenten presenteren in Milaan
Net afgestudeerde ontwerpers van Hout- en Meubileringscollege presenteren hun meesterwerken op de Salone del Mobile in Milaan.
lees verder
 
Hometex niet in winter
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden