Pilat & Pilat nieuws

Vrijdag 10 februari 2023

Het Friese Pilat & Pilat introduceerde dit jaar zijn nieuwe meubelmodellen op de Destination Design beurs, die dit keer in Eindhoven werd gehouden.
Pilat & Pilat nieuws
Pilat & Pilat nieuws Pilat & Pilat nieuws Pilat & Pilat nieuws Pilat & Pilat nieuws Pilat & Pilat nieuws

Deze veelpotige tafel Djurre biedt volgens Pilat & Pilat een plek voor iedereen. Op het ranke frame zijn drie bladvormen mogelijk: de rechthoek, het ovaal of de recht-ovaal, die het midden houdt tussen rechthoek en ovaal. De keuze voor tafelblad-vorm, houtsoort en kleur van het frame geeft elke Djurre zijn eigen karakter.


De vorm van het tafelblad op foto 1 en 3 houdt het midden tussen rechthoek en ovaal. Standaard heeft de bladverlijming die bij deze bladvorm hoort kopse verlijmingen, wat ook wel 'vertand verlijmd' genoemd wordt. De afgeronde zijkant van dit tafelblad maakt de Djurre extra vriendelijk.

 

Vanaf 2023 is beukenhout als houtsoort mogelijk voor een geselecteerd aantal collectie modellen. Beukenhout heeft een gelijkmatige structuur met weinig tekening en kan in brede delen worden toegepast. Hierdoor krijgt een beuken meubel een rustige, lichte uitstraling. Per model geeft het bedrijf of zij in beukenhout gemaakt kunnen worden.

Het ovale tafelblad dat op foto 2 is uit beukenhout gemaakt. Het stalen frame heeft de nieuwe basiskleur caramel. Het rechthoekige tafelblad (foto 4) geeft Djurre volgens het bedrijf een eigen gezicht. Het drie cm dikke tafelblad is opgebouwd uit vijf lagen. De bovenste laag lijkt los te komen van het blad door de profilering van de randen.

 

Het uitgangspunt van de Berend serie (foto 5) is eenvoudig, de mogelijkheden zijn uitgebreid. Op een basis met stalen frame, de ondertafel, wordt een kastelement geplaatst. De maatvoering van beide elementen en de positie van het kastelement op de ondertafel bepalen hoe Berend eruit komt te zien. Daarnaast is de keuze in houtsoort, afwerking en kleurgebruik ook hiervoor verantwoordelijk.

 

De Tiemen eettafel (foto 6) is uitgebreid met de Tiemen II. Hij is ingetogener en heeft een eenvoudiger voorkomen. Het tafelblad van de Tiemen II is opgebouwd uit lagen, waardoor werking van het hout is verminderd. Daardoor kan dit tafelblad in de lengterichting worden verlijmd in plaats van de breedterichting zoals bij Tiemen I het geval is. Verder heeft Tiemen II geen houten sokjes meer. De prijs van Tiemen I en II is hetzelfde.



Links

www.pilat.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kast, tafel, meubelen, stoel, bank, bijzettafel, salontafel, kruk, meubelmaker, meubel, hout, ambacht, #pilat, #pilatenpilat

Gerelateerd nieuws
4e Generatie Musterring
Musterring International Josef Höner GmbH & Co. KG luidt een generatiewisseling in: Christopher Höner, de oudste zoon van wijlen Oliver Höner, wordt benoemd tot lid van de directie.
lees verder
Trendz: variatie voor inspiratie
[Sponsored artikel] - Ontdek tijdens Trendz Najaar 2025 in de Evenementenhal in Gorinchem de kracht van variatie voor inkoop en inspiratie: voor ieder wat wils.
lees verder
 
M.O.W. 2025: groei en outdoor
lees verder
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden