Pastoe: 3 miljoen verlies

Donderdag 28 maart 2024

RTL Nieuws meldt van meubelmaker Pastoe in de twee jaar die vooraf gingen aan faillissement in februari een verlies maakte van bijna € 3 miljoen. Curator Bas van Dijen geeft echter blijk van hoop op een doorstart.
Pastoe: 3 miljoen verlies

De iconische Nederlandse meubelmaker Pastoe ging in februari failliet. Het ging al langer niet goed met het bedrijf, volgens de curator had dit onder meer te maken met de kostenstijgingen in de afgelopen jaren.

 

Uit het zojuist verschenen faillissementsverslag blijkt dat de gemiddelde jaaromzet in afgelopen vier jaar nog geen € 4,4 miljoen bedroeg. Elk jaar was er bovendien sprake van verlies, € 2,5 miljoen in 2022 en bijna een half miljoen in 2023. Er waren geen buffers beschikbaar om dit op te vangen. RTL Z concludeerde op basis van jaarrekeningen dat het bedrijf eind 2021 een negatief eigen vermogen had van € 2,7 miljoen.

 

Toch schrijft curator Bas van Dijen in zijn verslag 'in eerste instantie te zijn overspoeld met interesse in de onderneming'. Dat schrijft hij toe aan de 'goede naam en reputatie van het merk Pastoe'. Er wordt nog onderhandeld over een mogelijke doorstart, maar deze gesprekken bevinden zich volgens hem in de laatste fase.

 

Bewindvoerder is Bas van Dijen, werkzaam bij Okkerse &Schop Advocaten uit Lelystad, M +31 (0)6-2291 7031, E: b.vandijen@okkerse-schop.nl.

 

P.S. 30-03-2024: Pastoe overgenomen!



Links

www.pastoe.nl
www.okkerse-schop.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kast, tafel, salontafel, failliet, faillissement, faling, insolventie, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, 30020907, #pastoe, #umspastoe, #failliet, #toonkamer, #ddci, #dutchdesigncenter

Gerelateerd nieuws
Retailstemwijzer 2025 Nederland
Welke politieke partij in Nederland heeft de beste plannen voor de retail? Met negen belangrijke punten in de stemwijzer voor de retail die Inretail vandaag lanceert, wordt het snel duidelijk.
lees verder
Trappen route
Upstairs organiseert de open huizen route om inspiratie te krijgen voor het bekleden van trappen.
lees verder
 
Opmaat naar Meubelbeurs Brussel 2025
lees verder
Geen doorstart Carpetright
Diverse bronnen melden dat een doorstart van vloeren en woningtextiel ketenbedrijf Carpetright in Nederland definitief van de baan is.
lees verder
 
Dag voor interieurprofessionals
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden