Overstock wordt Juntoo

Donderdag 30 september 2021

Overstock Home wil af van het outletimago en verandert van naam: de keten gaat voortaan als Juntoo door het leven.
Overstock wordt Juntoo

Overstock Home ondergaat een gedaanteverwisseling: de meubelketen heet vanaf nu Juntoo, zo meldt het Belgische Retaildetail.be. Met de naam komt ook een nieuwe look voor de website en het magazine. In 2020 lanceerde de retailer al een nieuw winkelconcept, waar meer ingezet wordt op beleving met achttien leefwerelden.

 

'Ons nieuw winkelconcept past beter bij onze nieuwe collecties en bij de wensen van de klant. De naam Overstock Home was daarom aan verandering toe,' klinkt het nu tegenover HLN. De naam Overstock liet bovendien een outletwinkel vermoeden, maar dat beantwoordt niet aan de realiteit.

 

Het gaat verder dan alleen een naamsverandering, zegt CEO Dominique Motte. 'Het is een volledig nieuw merk. We gaan met Juntoo voor een totaal andere aanpak en zetten in onze winkels in op echt retail theatre: onze klanten inspireren en hen laten beleven hoe hun interieur er kan uitzien met onze meubelen. Zo kunnen klanten onder meer terecht bij showroommedewerkers die interieuradvies op maat geven. Daarnaast ontwerpen we onze meubelen zelf, waardoor we kort op de bal kunnen spelen qua trends.' Twee keer per jaar komt een nieuwe collectie op de markt.

 

Waarom de lancerig net nu gebeurt? De coronapandemie heeft de interieurbranche een boost gegeven: een studie van Statbel toont aan dat de gemiddelde Belg in 2020 zo’n 6,7% van het huishoudbudget uittrok voor het aankleden van hun woning, een stijging van 1,4% in vergelijking met 2018. In de categorie meubelen loopt die stijging op tot 5,9%.

 

Eerder veranderde de holding boven de keten ook al van naam, naar Beliving. Zusterformule Overstock Garden kreeg er ondertussen een nieuwe conceptstore bij onder de naam Exterioo. De eerste winkel daarvan opende de deuren in Knokke-Heist, intussen volgden ook vestigingen in Zaventem, Geel, Oudenaarde, Hasselt en Aarlen.

 

Juntoo telt zestien vestigingen in België met een oppervlakte van zo’n 1.500 m². De groep is in handen van de West-Vlaamse ondernemer Jan Ollevier, die naast van Overstock ook eigenaar is van de sanitairketen X²O.



Links

www.juntoo.be
www.retaildetail.be

Tags

nieuws, interieur, meubelen, designmerken, restvoorraad, showroom, interieuradvies, België, #overstock, #juntoo, #x2o

Gerelateerd nieuws
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
 
Topman Flinders stapt op
lees verder
Interlübke opnieuw failliet
De Duitse meubelfabrikant Interlübke heeft faillissement aangevraagd. Het is de tweede keer sinds 2012 dat het bedrijf in financiële problemen komt.
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
Knoll toont spel van contrasten
In Milaan presenteerde Knoll nieuwe collecties rond contrast en vorm. De presentatie liet zien hoe het merk architectonische vormen inzet om spanning en balans te creëren.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden