Overname Sanoma goedgekeurd

Dinsdag 14 april 2020

De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft vrijdag de in december aangekondigde overname van Sanoma Media Netherlands en Aldipress door DPG Media goedgekeurd.
Overname Sanoma goedgekeurd

Sanoma is onder meer uitgever van tijdschriften als Libelle, Margriet, Donald Duck, Veronica Magazine en in de interieurbranche (Home Deco) VTwonen, Eigen Huis & Interieur, Stijlvol Wonen, Ariadne at Home, Feeling Wonen/Gael Maison en Wonen Landelijke Stijl. Deze worden nu dus door DPG Media overgenomen.

De tijdschriften hebben naar de overtuiging van DPG ook toekomst in het digitale tijdperk. Volgens Emerce betaalt DPG € 460 miljoen voor Sanoma, dat in 2018 een omzet van € 424 miljoen behaalde.

Ook de veelbezochte digitale krant Nu.nl is onderdeel van de overname. DPG Media (voorheen de Persgroep) hoopt dat deze in combinatie met de andere eigen nieuwsmedia krachtig genoeg is om te kunnen concurreren met globale digitale spelers als Google en Facebook.

Het ACM erkent dat deze overname een grote impact heeft op het medialandschap en het aantal spelers op het gebied van onbetaald online nieuws vermindert. Maar de organisatie ziet geen risico voor verschraling van het onbetaald online nieuwsaanbod, er blijven voldoende andere aanbieders over.



Links

www.ariadneathome.nl
www.dpgmedia.nl
www.eigenhuiseninterieur.nl
www.feelingwonen.be
www.sanoma.nl
www.stijlvol-wonen.com
www.vtwonen.nl
www.wonenlandelijkestijl.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, uitgever, media, medium, pers, woonbranche, tijdschrift, bladen, blad, herstructurering, overname, acquisitie, koop, fusie, acquisition, #ariadneathome, #dpgmedia, #eigenhuiseninterieur, #feelingwonen, #sanomauitgevers, #sanoma, #sanomamedia, #stijlvolwonen, #vtwonen, #wonenlandelijkestijl

Gerelateerd nieuws
Nieuwe zitcollecties Segis
De Italiaanse meubelfabrikant Segis breidt zijn collectie uit met meerdere zitoplossingen voor uiteenlopende omgevingen. De nieuwe en doorontwikkelde series richten zich op werkplekken, wooninterieurs en hospitality, met aandacht voor comfort, variatie en materiaalgebruik.
lees verder
Olympisch Glas Italia
Tijdens de XXV Olympische Winterspelen Milano Cortina 2026 is Glas Italia opnieuw betrokken bij het project Casa Italia. Het merk levert meubelontwerpen voor de locaties in Milaan en Cortina d’Ampezzo, waar sport, cultuur en design samenkomen.
lees verder
 
Heditex contactpersoon Noord-Holland
lees verder
Lagere groei aantal woningen
Dit is het derde jaar op rij met minder woningen erbij, ook het aantal gebouwde nieuwbouwwoningen in Nederland blijft achter bij de verwachtingen.
lees verder
 
Trendz afgesloten
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden