Overname Sanoma goedgekeurd

Dinsdag 14 april 2020

De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft vrijdag de in december aangekondigde overname van Sanoma Media Netherlands en Aldipress door DPG Media goedgekeurd.
Overname Sanoma goedgekeurd

Sanoma is onder meer uitgever van tijdschriften als Libelle, Margriet, Donald Duck, Veronica Magazine en in de interieurbranche (Home Deco) VTwonen, Eigen Huis & Interieur, Stijlvol Wonen, Ariadne at Home, Feeling Wonen/Gael Maison en Wonen Landelijke Stijl. Deze worden nu dus door DPG Media overgenomen.

De tijdschriften hebben naar de overtuiging van DPG ook toekomst in het digitale tijdperk. Volgens Emerce betaalt DPG € 460 miljoen voor Sanoma, dat in 2018 een omzet van € 424 miljoen behaalde.

Ook de veelbezochte digitale krant Nu.nl is onderdeel van de overname. DPG Media (voorheen de Persgroep) hoopt dat deze in combinatie met de andere eigen nieuwsmedia krachtig genoeg is om te kunnen concurreren met globale digitale spelers als Google en Facebook.

Het ACM erkent dat deze overname een grote impact heeft op het medialandschap en het aantal spelers op het gebied van onbetaald online nieuws vermindert. Maar de organisatie ziet geen risico voor verschraling van het onbetaald online nieuwsaanbod, er blijven voldoende andere aanbieders over.



Links

www.ariadneathome.nl
www.dpgmedia.nl
www.eigenhuiseninterieur.nl
www.feelingwonen.be
www.sanoma.nl
www.stijlvol-wonen.com
www.vtwonen.nl
www.wonenlandelijkestijl.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, uitgever, media, medium, pers, woonbranche, tijdschrift, bladen, blad, herstructurering, overname, acquisitie, koop, fusie, acquisition, #ariadneathome, #dpgmedia, #eigenhuiseninterieur, #feelingwonen, #sanomauitgevers, #sanoma, #sanomamedia, #stijlvolwonen, #vtwonen, #wonenlandelijkestijl

Gerelateerd nieuws
Garant-eigenaar Lauten overleden
Hans-Dieter Lauten, eigenaar van Garant Group, is op 13 augustus op 80-jarige leeftijd overleden. Hij speelde decennialang een belangrijke rol in de ontwikkeling en internationalisering van de organisatie.
lees verder
Verhaal creatieve makers op Incoda
Unique Objects: het verhaal van creatieve makers komt tijdens het interieurevent Incoda in de Evenementenhal Gorinchem in september tot leven.
lees verder
Coretec hoofdsponsor BCO
Core­tec wordt nieu­we hoofd­spon­sor van basketbalvereniging BC Oostende, waardoor de merknaam ook in de naam van de club komt.
lees verder
 
Nieuw aanbod op Trendz/Showup
lees verder
Focus op regeneratieve architectuur
Architect@Work Rotterdam legt focus op regeneratieve architectuur. Het evenement vindt plaats in september in Rotterdam Ahoy.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden