Overname door Beaulieu

Donderdag 29 januari 2026

De vloerbedekkingsfabrikant Beaulieu International Group breidt de activiteiten uit met een strategische acquisitie in Oostenrijk voor de garen-divisie.
Overname door Beaulieu

Beaulieu International Group (B.I.G.), de Belgische specialist in vloerbedekking en aanverwante materiaaloplossingen, heeft een strategische overname geïnitieerd die de expertise binnen zijn Fibres-divisie aanzienlijk moet versterken. Het bedrijf maakte eind januari 2026 bekend dat het een overeenkomst heeft bereikt voor de acquisitie van IFG Asota, een Oostenrijkse producent van hoogwaardige synthetische stapelvezels.

 

Deze transactie past binnen de langetermijnstrategie van B.I.G. om zijn positie in de wereldwijde vezelmarkt verder uit te bouwen en de ontwikkeling van duurzame non-woven materialen te versnellen. IFG Asota heeft een sterke reputatie opgebouwd op het gebied van polypropyleen (PP), polyamide (PA) en biopolymeren (zoals PLA), grondstoffen die veelvuldig worden toegepast in vloerbedekking, technische textieloplossingen en andere interieurmaterialen.

 

Een belangrijk aspect van de overname is de geïntegreerde onderzoeks- en ontwikkelingscapaciteit van IFG Asota. Het Oostenrijkse bedrijf beschikt over een pilot-productielijn waarmee nieuwe vezelconcepten kunnen worden ontwikkeld en getest, wat B.I.G. kan helpen om zijn roadmap richting innovatieve, biobased toepassingen te versnellen.

 

In aanvulling op de koop is met het bedrijf IFG Exelto een zogeheten ‘toll-manufacturing’-overeenkomst gesloten. Hierdoor blijft de productie van vezels onder bepaalde voorwaarden voortgezet, wat zorgt voor continuïteit in leveringen tijdens de integratiefase.

 

Voor de interieur- en vloerenmarkt betekent deze acquisitie dat B.I.G. beter kan inspelen op de groeiende vraag naar duurzame en technisch geavanceerde grondstoffen. Door de combinatie van de industriële schaal van Beaulieu met de gespecialiseerde materiaalkennis van Asota kan het bedrijf zijn klanten een breder en kwalitatief sterker aanbod bieden.

 

De afronding van de transactie staat onder voorbehoud van de gebruikelijke opschortende voorwaarden en wordt medio februari 2026 verwacht. Financiële details zijn niet openbaar gemaakt.

 

Beaulieu International Group heeft zich ontwikkeld tot een internationale speler met een compleet portfolio — van grondstofproductie tot afgewerkte vloeroplossingen — voor woon- en werkomgevingen wereldwijd.



Links

www.bintg.com

Tags

nieuws, interieur, overname, vezels, productie, roadmap, innovatie, biobased, materiaalkennis, polypropyleen, polyamide, biopolymeren, vezelconcepten, acquisitie, marktpositie, aanbod, kwaliteit, pilot, toepassingen, vloerbedekking, textieloplossingen, interieurmaterialen, overeenkomst, expertise, #Asota, #Exelto, #BIG, #Beaulieu

Gerelateerd nieuws
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder
 
Dennis van der Burgt overleden
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden