Opvolger Fa Quix bij Fedustria

Maandag 10 oktober 2022

Omdat Fa Quix op 1 mei 2023 met pensioen gaat, heeft de Raad van Bestuur van Fedustria een nieuwe kandidaat als nieuwe ceo van Fedustria goedgekeurd.
Opvolger Fa Quix bij Fedustria

De Raad van Bestuur van Fedustria heeft unaniem de kandidatuur van Karla Basselier (foto) als nieuwe ceo van Fedustria goedgekeurd.


Karla Basselier zal op 1 november 2022 starten en zich gedurende zes maanden samen met huidig topman Fa Quix inwerken in de dossiers, en de nodige contacten leggen, zowel met lidbedrijven als met andere belangrijke stakeholders. Karla neemt vanaf 1 mei 2023 de verantwoordelijkheden van Fa Quix over, die dan met pensioen gaat. Binnen Fedustria kan Basselier rekenen op een sterk team. Adjunct-directeur-generaal Filip De Jaeger zal haar in de algemene directie blijven bijstaan.


Basselier (41), moeder van twee kinderen, woont in Gent en heeft in haar loopbaan verschillende functies vervuld, zowel in de privésector als in de publieke sector. Na een loopbaan bij Buitenlandse Zaken, werkte zij bijna tien jaar als chief external and public affairs officer voor de diamantsectorfederatie, AWDC. Haar aandacht ging hierbij naar innovatie, ethisch ondernemen en duurzaamheid. Tot voor kort was zij kabinetschef algemeen beleid bij vicepremier en minister van justitie Vincent Van Quickenborne.


De Raad van Bestuur is ervan overtuigd dat Karla Basselier Fedustria nog meer op de kaart zal zetten als een impactvolle en toekomstgerichte beroepsorganisatie ten dienste van de bedrijven in de textiel-, hout- en meubelindustrie in België. Naar eigen zeggen vertegenwoordigt de federatie Fedustria in België zo’n 1.700 ondernemingen (waarvan meer dan 90% kmo’s zijn), samen goed voor 36.000 directe banen met een omzet van € 10,9 miljard, waarvan circa 70% uit export. De textielindustrie is goed voor een omzet van € 4,6 miljard met 580 bedrijven en zo’n 18.400 werknemers. De hout- en meubelbedrijven halen een omzet van € 6,3 miljard en stellen 17.600 werknemers tewerk in 1.100 bedrijven. Daarnaast vertegenwoordigt Fedustria ook de houtinvoerhandel (circa 40 bedrijven) met een omzet van circa € 700 miljoen.



Links

www.belgofurn.com
www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, project, banken, fauteuils, stoelen, pensioen, opvolging, opvolger, directeur, belangvereniging, federatie, branchevereniging, samenwerking, personalia, persoonlijkheid, #fedustria, #belgofurn, #faquix, #karlabasselier

Gerelateerd nieuws
Baan: Icons deel twee
Deze maand presenteert de Nederlandse designmeubelfabrikant Baan de tweede collectie van Icon: een exclusieve serie meubelen geïnspireerd op de populaire Japans-Scandinavische woonstijl, ook wel bekend als ‘Japandi’.
lees verder
Beurstrio presenteert plannen
Het beurstrio Ambiente, Christmasworld en Creative World breidt zijn positie als wereldwijd centrum voor moderne lifestyle, seizoensdecoratie en creatieve doe-het-zelfproducten verder uit en tilt netwerken tegelijkertijd naar een nieuw niveau.
lees verder
5.500 bezoekers Trendz
De najaarseditie van Trendz bracht bijna 5.500 professionals uit de retail- en interieurbranche samen. Ondanks de uitdagende marktomstandigheden wist de beurs volgens de organisatie haar positie als inspiratie- én inkoopmoment te behouden.
lees verder
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder
 
Opening nieuw kantoor EK
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden