Oprichter Habitat overleden

Dinsdag 15 september 2020

De Britse interieurdesigner Terence Conran, oprichter van interieurketen Habitat, is op 88-jarige leeftijd overleden.
Oprichter Habitat overleden

Sir Terence Conran (foto; Conranshop), is zaterdag vredig thuis gestorven, 88 jaar oud. Hij was vooral in Groot-Brittannië bekend, de rest van Europa kende hem vooral van zijn winkelketen Habitat. Conran bracht volgens Retaildetail in de jaren zestig modern design naar het Verenigd Koninkrijk en zou ook de Britten hebben laten kennismaken met dekbedden in plaats van dekens.

In 1964 opende de eerste Habitat-winkel met - nog voor Ikea – meubels die je zelf in elkaar moest zetten: budgetvriendelijk modern design. De Conran Design Group ontwierp interieurs en winkelruimtes voor andere bedrijven. Habitat breidde zich snel uit in het Verenigd Koninkrijk, waarna Conran later nog de ketens Mothercare en British Home Stores overnam. Ook startte hij The Conran Shop en ondernemingen in andere branches, zoals restaurants. Hij schreef bovendien verschillende boeken over eten en design.

Volgens de BBC promootte hij het beste van het Britse design, cultuur en de kunsten over de hele wereld. Zijn motto: 'goed design verbetert de kwaliteit van het leven van mensen.'

Habitat is sinds 2011 in Franse handen. De groep Cafom kocht het bedrijf toen van investeerder Hilco, uitgezonderd de Britse winkels, die van supermarktgroep Sainsbury’s zijn.



Links

www.conranshop.co.uk
www.habitat.de
www.habitat.fr

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, meubel, retail, meubelketen, habitat, meubelzaak, winkel, keten, personalia, dood, gestorven, sterfgeval, overleden, overlijden, in memoriam, terence conran, #habitat, #cafom, #terenceconran

Gerelateerd nieuws
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder
Nieuwe directie Vriesco
Royal Vriesco heeft de directie uitgebreid en is nu weer terug naar een drie koppige leiding. Ceo Johanna Jorritsma staat nu samen met de cco en cfo aan het stuur van het gordijnenbedrijf uit Leeuwarden.
lees verder
Laatste badkamertrends
[Sponsored artikel] - Het ontwerpen van een nieuwe badkamer kan best lastig zijn. Hoe zorg je dat deze aansluit bij de laatste trends en tegelijkertijd dermate tijdloos is, dat je er ook over tien jaar nog van geniet?
lees verder
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
 
Topman Flinders stapt op
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden