Opnieuw circulair Auping matras

Vrijdag 01 mei 2020

De bedden- en matrassenfabrikant Auping claimt vandaag de eerste circulaire matras ter wereld voor consumenten te introduceren. Anderhalf jaar geleden deed het bedrijf dat ook al.
Opnieuw circulair Auping matras

Bijna anderhalf jaar geleden, in december 2018, kondigde Auping reeds een - samen met DSM Niaga ontwikkelde - circulaire matras aan. Toen leverde het de matras nog alleen in de hospitality markt. Nu gaat het bedrijf uit Deventer deze onder de naam Auping Evolve ook aan consumenten leveren.

Auping belooft hiermee opnieuw het afvalprobleem van matrassen op te lossen. Auping Evolve is een matras gemaakt van enkel staal en polyester, dat ondersteuning biedt en goed ventileert. Alle materialen kunnen keer op keer opnieuw worden gebruikt voor een nieuw matras.
 
Hoewel Auping niet de enige is, recentelijk zijn er al diverse andere circulaire matrassen op de markt gekomen (bijvoorbeeld Revor, Mline (DBC) en Beter Bed), hebben oudere matrassen vaak een complexe samenstelling van aan elkaar gelijmde materialen, waardoor deze niet gemakkelijk te recyclen zijn en daardoor vaak bij het stortafval belanden, hoewel een deel van de materialen inmiddels kan worden gerecycled.

De Evolve-matrassen krijgen een 'Circularity passport', een Niaga-label aan de zijkant van het matras die te scannen is met een smartphone en inzicht geeft in de circulaire keten van het product: van welke materialen is de matras gemaakt, waar komen ze vandaan en hoe is de matras te recyclen.
 



Links

www.auping.nl
www.niaga.world

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, online, e-commerce, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, recycle, duurzaam, hergebruik, circulair, cradle-to-cradle, tapijt, #auping, #dsm, #niaga, #dsmniaga

Gerelateerd nieuws
Belgisch design naar VS
Belgisch design breidt uit naar Californië: Fedustria en TBS Gallery sluiten partnerschap voor de promotie van uitmuntend design.
lees verder
Compacte winkel Jysk
Jysk heeft een nieuwe winkel geopend in Muiden. Het is de eerste winkel in Nederland die is ingericht volgens het compacte winkelconcept van de Scandinavische retailer.
lees verder
 
Beste woonwinkel
lees verder
Vernieuwing in Brussel
Van 2 tot en met 5 november is Brussels Expo het toneel voor de Meubelbeurs Brussel. De vaste afspraak in het najaar biedt ook nu weer een compact en actueel overzicht van wat er in Europa speelt.
lees verder
Speelse Interieurprofessionaldag
Op maandag 17 november vindt in Nieuwegein opnieuw de Interieurprofessionaldag plaats. Deze editie staat in het teken van spel, experiment en creativiteit. Onder het motto Let’s Play wordt het programma speelser en verrassender dan voorgaande jaren.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden