Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Maandag 03 januari 2022

Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen.
Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Niet alleen ouderen maar alle doorstromers kunnen bijdragen aan de oplossing van het probleem in de woningmarkt. Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen. Dat is begrijpelijk maar als iedereen dat doet, blijft iedereen op elkaar wachten.

 

Schattingen geven aan dat er zo'n 250.000 doorstromers zijn die graag willen verhuizen naar een volgende woning. Dat doen ze niet want op de huizensites staan slechts 20.000 woningen waarvan de helft vaak al verkocht is. Tegelijkertijd weten we dus wel dat er 250.000 zoekers zijn waarvan het koophuis latent in verkoop staat. Om dat aanbod van 'onzichtbare' woningen zichtbaar te maken, is een andere benadering nodig. Een benadering die ervoor zorgt dat woningzoekers ook direct hun huidige woning aanbieden.

 

De kans dat deze groep hun huis op een openbare huizensite plaatst is klein. Je huis is dan immers verkocht voordat je zelf iets gevonden hebt. En dat wil je niet. Het moet dus anders. Het uitgangspunt moet wederkerigheid en samenwerking zijn.

 

Dit is een expertquote van Jeroen Wilhelm, Cribb, in het kader van ANP Expert Support.




Links

www.anp.nl
www.cribb.nl

Tags

nieuws, interieur, doorstroming, woningmarkt, expert, ouderen, koophuis, verkopen, #anp, #cribb

Gerelateerd nieuws
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder
Krachtenbundeling beurzen
De woningstofferingsvakbeurs Incoda en de Hout Interieur Beurs bundelen hun krachten tijdens nieuw gezamenlijk vakevent in Gorinchem in september 2026.
lees verder
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Innovatie centraal op beurzen
Techtextil en Texprocess 2026: innovatie, AI en onderzoek versnellen textiel- en interieurtoepassingen
lees verder
Maxima bezoekt meubelmaker Vepa
Koningin Máxima bracht op 1 april een werkbezoek aan Vepa in Hoogeveen. Het bezoek vond plaats binnen het programma van Circulair Groningen Drenthe, waarin bedrijven werken aan een circulaire economie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden