Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Maandag 03 januari 2022

Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen.
Onzichtbare woningen belemmeren doorstroming

Niet alleen ouderen maar alle doorstromers kunnen bijdragen aan de oplossing van het probleem in de woningmarkt. Iedereen die wil verhuizen doet dat niet. De oorzaak: iedereen zit op elkaar te wachten. Woningzoekers met een eigen koopwoning die op zoek zijn naar een volgende woning, willen namelijk eerst zelf iets kopen en dan pas verkopen. Dat is begrijpelijk maar als iedereen dat doet, blijft iedereen op elkaar wachten.

 

Schattingen geven aan dat er zo'n 250.000 doorstromers zijn die graag willen verhuizen naar een volgende woning. Dat doen ze niet want op de huizensites staan slechts 20.000 woningen waarvan de helft vaak al verkocht is. Tegelijkertijd weten we dus wel dat er 250.000 zoekers zijn waarvan het koophuis latent in verkoop staat. Om dat aanbod van 'onzichtbare' woningen zichtbaar te maken, is een andere benadering nodig. Een benadering die ervoor zorgt dat woningzoekers ook direct hun huidige woning aanbieden.

 

De kans dat deze groep hun huis op een openbare huizensite plaatst is klein. Je huis is dan immers verkocht voordat je zelf iets gevonden hebt. En dat wil je niet. Het moet dus anders. Het uitgangspunt moet wederkerigheid en samenwerking zijn.

 

Dit is een expertquote van Jeroen Wilhelm, Cribb, in het kader van ANP Expert Support.




Links

www.anp.nl
www.cribb.nl

Tags

nieuws, interieur, doorstroming, woningmarkt, expert, ouderen, koophuis, verkopen, #anp, #cribb

Gerelateerd nieuws
107 miljoen woningen door renovatie
In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
lees verder
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
 
Meer merken op 1e Trendz/Showup
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden