Omzetverlies winkels blijvend

Donderdag 05 augustus 2021

De omzet die Nederlandse winkels in de grotere binnensteden dit jaar realiseren is nauwelijks de helft van wat in 2019 werd genoteerd. Dat blijkt uit de binnenstad omzetmonitor van Inretail waaraan dertien steden meedoen.
Omzetverlies winkels blijvend

Een maand geleden werd al bekend dat de omzet in het eerste half jaar met circa de helft was afgenomen. De verplichte lockdown begin 2021 veroorzaakte een enorme omzetklap die niet is ingehaald en nog steeds trekken de stadscentra minder bezoekers dan voor corona. Meer actie is vereist om onze steden vitaal te houden.

Tot en met juli werd gemiddeld maar 58% van de omzet van 2019 gerealiseerd, zo concludeert brancheorganisatie Inretail en het omzetverlies wordt dit jaar ook niet meer weggewerkt: Het inhaaleffect waarop veel ondernemers hoopten, bleef uit. Gemiddeld trekken de binnensteden maar 72% van de bezoekers van voor corona en dat heeft direct effect op de omzetten. Kopen gebeurt vaker online en doelgericht en dat heeft een blijvend effect op stadscentra.'

Inretail vindt dat de landelijke Nederlandse overheid het nationale belang van aantrekkelijke en florerende stadscentra niet mag overlaten aan gemeenten alleen: 'Steden zijn niet alleen grote werkgevers, ze zorgen ook voor een sterk economisch klimaat.' Ondernemers kiezen voor kleinere winkels en minder winkels en daarnaast zijn steeds meer openingsuren onrendabel. De retail maakt een grote rationalisatieslag en dat heeft effect op de centra van onze dorpen en steden.

 

Inretail: 'Stadsbesturen moeten plannen maken voor hun centra en winkelgebieden, waar met minder winkelmeters en meer toegevoegde, andere functies zoals meer wonen een prettig verblijfsklimaat kan worden geboden. Waar mensen graag komen, kunnen ondernemers hun brood verdienen. Centra moeten daarom transformeren van place to buy naar place to be. Het is in ieders belang dat ze blijven bruisen en aantrekkingskracht behouden. Een centrum zonder kloppend hart heeft een heel groot probleem.'



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, lockdown, click&collect, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, koninklijk, #inretail, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder
 
De beleving van licht
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden