Omzetstijging maar winstdaling Beter Bed

Vrijdag 17 maart 2017

Beter Bed heeft in 2016 6,5% meer omzet behaald, maar de nettowinst daalde met bijna 16%, vanwege ruim 10% hogere kosten.
Omzetstijging maar winstdaling Beter Bed

De omzet van Beter Bed steeg naar € 410,5 miljoen. De Ebitda daalde met 8,7% naar € 37,5 miljoen en de nettowinst met 15,7% naar € 19 miljoen, zo meldt RetailDetail. De kosten stegen met 10,2% naar € 211,2 miljoen.

Volgend Ton Anbeek, directievoorzitter bij Beter Bed Holding, verschilden de prestaties per land sterk van elkaar. Per saldo resteerde een hogere omzet met licht stijgende marges, maar zorgden hogere kosten voor IT, e-commerce, expansie en een hogere bezetting op de winkelvloer voor een lagere winst.

De omzet van België had de grootse progressie: +30,9%, maar ook de omzetgroeicijfers elders waren fraai: Oostenrijk (+14,8%), Nederland (+19,8%) en Spanje (+22%).

In Zwitserland was de omzetgroei nog 3,3%, maar in Duitsland daalde deze met 4%. Dit wordt geweten aan de vertraagde invoering van nieuw platform voor de webshop en de opkomst van online concurrenten.

Beter Bed haalt 66,4% van zijn omzet buiten Nederland. In 2016 sloot Beter Bed 63 winkels, maar werden er ook 108 nieuwe vestigingen geopend. Eind 2016 bestond de groep in totaal uit 1.206 winkels.

De beddenleverancier uit Uden denkt ook aan het leasen van bedden vanaf 2018. Onlangs maakte Auping ook al bekend om bedden te gaan leasen.




Links

www.auping.nl
www.beterbedholding.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, detail, retail, nachtrust, economie, resultaat, winst, omzet, #beterbed, #auping

Gerelateerd nieuws
Rust en overzicht in de keuken
[Sponsored artikel] - De keuken is vaak een centrale plek waar allerlei zaken samenkomen. Dat zorgt er al snel voor dat het aanrecht helemaal vol staat. Om rust en overzicht te creëren: volg deze stappen om te ontrommelen.
lees verder
Ontmoeting centraal op beurs
Jong talent en gevestigde merken samen in één designlandschap tijdens de beurs Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven.
lees verder
Ruim 300 aanmeldingen Imm
De voorbereidingen voor Imm Cologne 2026 zijn in volle gang. De meubelbeurs profileert zich nadrukkelijk als internationale B2B-inkoopbeurs met een focus op marktgerichte oplossingen binnen het thema World of Interiors.
lees verder
 
Kleur van het jaar 2026
lees verder
Ambiente Living: woonwereld bijeen
[Sponsored artikel] - Van 6-10 februari 2026 is Ambiente in Frankfurt het kloppend hart van de internationale interieurwereld waar alles draait om vormgeving, sfeer en beleving, met Living voor de nieuwste woonideeën en designontwikkelingen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden