Omzetgroei retail 9,6 procent

Donderdag 31 december 2020

De omzet van de Nederlandse detailhandel groeide in november met 9,6%. Ook de prijzen stegen weer flink, want het volume steeg met circa de helft. En was het interieur weer koploper?
Omzetgroei retail 9,6 procent
Omzetgroei retail 9,6 procent

De omzet van totale Nederlandse detailhandel pluste in november met 9,6%, waarbij zowel de food als de non-food allebei met 5,9%. Het volume steeg met 4,6% respectievelijk 5,1%. De food-winkels wisten hun marge dus meer te verhogen dan de non-food.

Voor het eerst in lange tijd kwam de koppositie niet in handen van het interieur: ditmaal was deze voor de omzetgroei in consumentenelektronica en witgoed met 25,8%. Maar de Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, bleven daar met 25,6% (oktober 24,1%) maar net achter. Ook Meubels en woninginrichting met 14,6% (oktober, 13,2%) en bleven bovengemiddeld groeien. De omzet van Recreatie-artikelen (+5,9%) en Drogisterijen (+1,9%) zaten eveneens nog aan de positieve kant, zo meldde het CBS. Schoenen en lederwaren (-16,2%) en Kleding (-15,2%) noteerde daarentegen opnieuw een negatieve groei.

De groei van de online omzet steeg weer verder door: via pure webshops werd in oktober 43,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een ongehoorde plus van maar liefst 72,2%, totaal kwam uit op 55,5%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder
 
De beleving van licht
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden