Omzet woonwinkels 2018 stabiel

Woensdag 06 februari 2019

Vorig jaar realiseerden de Nederlandse woonwinkels van Inretail voor het vierde jaar op rij een omzetgroei, in 2017 van 8,6%. Inretail verwachtte voor 2018 toen een groei van 4%, maar die is blijven steken op 0,2%.
Omzet woonwinkels 2018 stabiel

De Nederlandse woonbranche rondde het vierde kwartaal van 2018 af met een minieme omzetachterstand van 0,2% terwijl het totale kalenderjaar 2018 met gemiddeld 0,2% meer omzet juist wèl boven de nullijn bleef. Dat blijkt uit de woonwinkelmonitor van brancheorganisatie Inretail.

Keukenspeciaalzaken noteerden vorig jaar gemiddeld 2,8% meer omzet en dat zorgde voor de positieve eindstand voor de woonbranche. Woningtextielverkopers hielden de omzet van 2017 ook in 2018 vast. Gemengde zaken verloren 1,1% omzet en meubelzaken en slaapspeciaalzaken respectievelijk 1,9% en 4%.

De forse omzetgroei die de gevestigde woonbranche afgelopen jaren telkens noteerde, is dus voorbij. Naar verwachting zal de omzet in 2019 3% minder zijn dan afgelopen jaren. Net als vorig jaar speelt nog steeds de overspannen situatie op de huizenmarkt, is er sprake van dalend consumentenvertrouwen en wordt het woonaanbod via steeds meer verschillende kanalen aangeboden.

Inretail voorziet verder dat er steeds meer regionale verschillen gaan ontstaan in de omzetontwikkeling. In gebieden waar de huizenmarkt echt op slot zit, zoals in en rond de grote steden, heeft dit impact op de verkopen van keukens, badkamers en vloeren.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, #inretail

Gerelateerd nieuws
Auping neemt Kuperus over
Auping neemt Kuperus bedden over en verstevigt zo de positie in het premium segment van de slapenmarkt.
lees verder
 
Vloeren geinspireerd op de natuur
lees verder
Sterke stijging prijs koopwoningen
Een koopwoning in Nederland kostte in 2025 gemiddeld € 480.000, een stijging van ruim € 29.000 ten opzichte het jaar ervoor. Zo medlt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
Maison&Objet naar de basis
Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
lees verder
Weer comeback Habitat
Het woonmerk Habitat is opnieuw bezig om een comeback te maken in Europa. Er is onder andere een Nederlandse webshop is in aantocht.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden