Omzet wonen september nog plus

Maandag 14 november 2016

In september heeft de Nederlandse detailhandel 1,1% meer omgezet dan vorig jaar eerder. De non-foodsector daalde echter, maar de woninginrichters behaalden toch nog een plusje.
Omzet wonen september nog plus
Omzet wonen september nog plus

De verkopen (volume) waren 0,7% hoger en de prijzen 0,4%, zo meldt het CBS. September had in 2016 wel een donderdag en vrijdag meer en een dinsdag en woensdag minder dan in 2015. Na correctie voor de samenstelling van de koopdagen zou de omzet lager zijn dan een jaar eerder.

De winkels in voedings- en genotmiddelen realiseerden in september een omzetstijging van 5,1%. Winkels in non-food kampten met een omzetverlies van 3,4%, vooral door lagere verkopen. Het volume was 3,7% lager dan een jaar eerder. De prijzen lagen 0,3% hoger.

Drogisterijen (+2,2%) en doe-het-zelfzaken (+5,6%) behaalden daarentegen een omzetstijging. Ook de winkels in woninginrichting zetten meer om (+0,9%), al viel de groei veel lager uit dan in augustus (toen 9,7%).

De online omzet groeide in september met 11,2%: webwinkels +14,1%, multi-channelers +7,1%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
Heimtextil 2026 van start
De internationale interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt biedt stabiliteit en innovatie in een dynamische wereldmarkt van textiel en vloeren.
lees verder
Groei verkoop bestaande woningen
Er zijn in het derde kwartaal van 2025 in Nederland meer bestaande koopwoningen verkocht en minder nieuwbouwwoningen. Per saldo was er groei.
lees verder
 
Hogere leegstand winkelpanden
lees verder
Duurzame impact vloerisolatie
[Sponsored artikel] - Als je denkt aan het verbeteren van je huis, komt vloerisolatie misschien niet direct in je op. Toch is het een van de meest effectieve manieren om je woning comfortabeler en energiezuiniger te maken.
lees verder
Van Roon Living failliet
De meubelzaak Van Roon Living is failliet verklaard. Het bedrijf, met een grote showroom aan de Weerlaan in Hillegom, bestond sinds 1972 en was actief in de verkoop van zitmeubelen en interieuraccessoires.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden