Omzet wonen september nog plus

Maandag 14 november 2016

In september heeft de Nederlandse detailhandel 1,1% meer omgezet dan vorig jaar eerder. De non-foodsector daalde echter, maar de woninginrichters behaalden toch nog een plusje.
Omzet wonen september nog plus
Omzet wonen september nog plus

De verkopen (volume) waren 0,7% hoger en de prijzen 0,4%, zo meldt het CBS. September had in 2016 wel een donderdag en vrijdag meer en een dinsdag en woensdag minder dan in 2015. Na correctie voor de samenstelling van de koopdagen zou de omzet lager zijn dan een jaar eerder.

De winkels in voedings- en genotmiddelen realiseerden in september een omzetstijging van 5,1%. Winkels in non-food kampten met een omzetverlies van 3,4%, vooral door lagere verkopen. Het volume was 3,7% lager dan een jaar eerder. De prijzen lagen 0,3% hoger.

Drogisterijen (+2,2%) en doe-het-zelfzaken (+5,6%) behaalden daarentegen een omzetstijging. Ook de winkels in woninginrichting zetten meer om (+0,9%), al viel de groei veel lager uit dan in augustus (toen 9,7%).

De online omzet groeide in september met 11,2%: webwinkels +14,1%, multi-channelers +7,1%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
Weer Leen Bakkers dicht
Leen Bakker saneert verder en sluit op 21 maart weer twee winkels: in Gouda en Raamsdonksveer. Daarmee komt het aantal gesloten vestigingen in 2026 al op zeven, een dieptepunt in het recente operationele verloop van de woonwinkelketen.
lees verder
Interieurtrends 2027
Trendwatcher Aafje Nijman en interieurblad Moodzine bundelen de krachten voor interieurseizoen 2027 voor een presentatie over de interieurtrends.
lees verder
NIeuwe directie Goossens
Goossens Wonen, met het hoofdkantoor in Veghel en 22 woonwinkels in Nederland en 3 in België, vernieuwt de directie met een vertrouwde kracht en nieuw leiderschap voor de specialist in wonen en slapen.
lees verder
Hospitality event
Binnenkort wordt het Hospitality Expo in Nidum georganiseerd, aangekondigd als hét inspiratie- en netwerkevent voor de hospitalitybranche.
lees verder
 
Nieuwe merkidentiteit Fedustria
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden