Omzet wonen september nog plus

Maandag 14 november 2016

In september heeft de Nederlandse detailhandel 1,1% meer omgezet dan vorig jaar eerder. De non-foodsector daalde echter, maar de woninginrichters behaalden toch nog een plusje.
Omzet wonen september nog plus
Omzet wonen september nog plus

De verkopen (volume) waren 0,7% hoger en de prijzen 0,4%, zo meldt het CBS. September had in 2016 wel een donderdag en vrijdag meer en een dinsdag en woensdag minder dan in 2015. Na correctie voor de samenstelling van de koopdagen zou de omzet lager zijn dan een jaar eerder.

De winkels in voedings- en genotmiddelen realiseerden in september een omzetstijging van 5,1%. Winkels in non-food kampten met een omzetverlies van 3,4%, vooral door lagere verkopen. Het volume was 3,7% lager dan een jaar eerder. De prijzen lagen 0,3% hoger.

Drogisterijen (+2,2%) en doe-het-zelfzaken (+5,6%) behaalden daarentegen een omzetstijging. Ook de winkels in woninginrichting zetten meer om (+0,9%), al viel de groei veel lager uit dan in augustus (toen 9,7%).

De online omzet groeide in september met 11,2%: webwinkels +14,1%, multi-channelers +7,1%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
 
Riverevents vaart langs steden
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
FFD wordt EFD
Flanders Flooring Days gaat vanaf 2028 verder als European Flooring Days. De nieuwe naam weerspiegelt de internationale schaal die het event de voorbije vijf edities heeft opgebouwd, met Vlaanderen als vaste thuisbasis.
lees verder
 
Tentoonstelling Hella Jongerius
lees verder
Financiële problemen Headlam
Headlam Group (Engeland) is op weg naar surseance na mislukte reddingspoging. De Nederlandse activiteiten zijn een aantal dagen geleden al verkocht aan een investeerder.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden