Omzet detailhandel plust

Dinsdag 13 februari 2018

De Nederlandse detailhandel heeft in december 3,5% meer omgezet, heel 2017 kwam op 4,2% uit, de hoogste omzetgroei in elf jaar.
Omzet detailhandel plust
Omzet detailhandel plust

De detailhandel realiseerde in 2017 een omzetstijging van 4,2% (2016 1,6%), volgens het CBS, de hoogste omzetgroei na 2006. De verkopen groeiden met 3,1%. De omzet van zowel de winkels in voedingsmiddelen als de winkels in non-food groeide met ruim 3%. Online is 19,5% meer omgezet dan in 2016.

De omzet van de detailhandel was in 2017 nog wel 0,5% lager dan in 2008. Voor de non-foodwinkels bedraagt het omzetverlies sinds de crisis nog altijd ruim 13% (!), terwijl de omzet van winkels in voedings- en genotmiddelen ruim 15% hoger ligt dan voor de crisis.

De interieursector deed het in 2017 erg goed: de omzet van winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren was 7,5% (2016: 3,5%) hoger. Winkels in meubels en huishoudartikelen plusten ook weer: 4,5% (2016: 1,8%).

De online omzet was in 2017 19,5% hoger: webwinkels bijna +18%, multi-channelers bijna +22%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Kantoorgebouw van het jaar
lees verder
Heimtextil als hulpmiddel
Voor interieurontwerpers biedt de Heimtextil in 2026 een indeling gebaseerd op het type product dat wordt aangeboden, om nog betere vergelijkingen te maken.
lees verder
 
In memoriam Trea Steyvers
lees verder
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden