Omzet detailhandel blijft gelijk

Woensdag 15 juni 2016

De Nederlandse detailhandel heeft in april 2016 evenveel omgezet als een jaar eerder, meldt CBS. Maar dat geldt niet voor de woninginrichting!
Omzet detailhandel blijft gelijk
Omzet detailhandel blijft gelijk

De omzet is negatief beïnvloed doordat Pasen dit jaar in maart viel. Daarentegen had de samenstelling van koopdagen een positief effect op de omzet. April had in 2016 een vrijdag en zaterdag meer en een woensdag en donderdag minder dan in 2015. Na correctie hiervoor komt de omzet lager uit dan een jaar eerder.

Het paaseffect is in de foodsector goed terug te zien. In maart zorgde Pasen voor een sterke omzetgroei (7,6%), maar in april groeide de omzet nauwelijks ondanks een gunstige samenstelling van de koopdagen.

De omzet in winkels in non-foodartikelen daalde 0,8%. Er gingen 1,6% minder spullen over de toonbank, terwijl de prijzen 0,8% hoger lagen dan een jaar eerder.

Binnen de non-foodsector realiseerden de winkels voor woninginrichting (+7,4%) en de doe-het-zelfzaken (+3,8%) opnieuw een flinke omzetstijging. Ook de drogisterijen zetten meer om dan in april 2015. Daarentegen behaalden winkels in huishoudelijke artikelen, kledingwinkels en winkels in consumentenelektronica minder omzet dan vorig jaar.

De detailhandel online pluste bijna 15%, minder dan in de eerste drie maanden van 2016, waarin de omzet gemiddeld met ruim 22% groeide. Multi-channelers groeiden 7,5%, pure webwinkels 21%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Weer nieuwe winkels voor Jysk
Jysk opent in Nederland en België weer een aantal nieuwe winkels en groeit steeds verder door de ombouw van voormalige Leen Bakker panden.
lees verder
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden