NL-woninginrichting groeit ook in mei

Woensdag 15 juli 2015

De Nederlandse detailhandel zette het in mei 1,3% minder om dan vorig jaar, hoewel dat minder negatief is dan het lijkt. De woninginrichting blijft het goed doen en plust met ruim 5%.
NL-woninginrichting groeit ook in mei
NL-woninginrichting groeit ook in mei

De verkopen (volume) krompen met 0,4%, de prijzen lagen 0,9% lager. De krimp van omzet en volume valt geheel toe te schrijven aan de samenstelling van koopdagen in de maand mei, die minder gunstig was dan vorig jaar.

De maand mei telde dit jaar echter wel een donderdag minder en een zondag meer dan vorig jaar, wat een negatief effect had op de omzetgroei. Na correctie voor dit koopdageffect zouden de omzet en de verkopen van de detailhandel juist toenemen. Dit past in de trend van de afgelopen maanden waarin de detailhandel zich overwegend positief ontwikkelde. Dit maakte het CBS gisteren bekend.

De winkels in non-food zetten 1,6% minder om, terwijl de verkopen ongeveer gelijk waren aan vorig jaar. Bij de winkels in huishoudwaren loopt de omzet al geruime tijd terug en in mei was dit niet anders. De omzet nam met zo'n 12% af. De Doe-Het-Zelf zaken daalden opnieuw, nu met zo'n 4%. De winkels in woninginrichting behaalden daarentegen wederom meer omzet, ruim 5%, vorige maand lag dat met ruim 8% overigens nog flink hoger.

De omzetgroei internetverkopen loopt iets terug, maar groeide nog altijd met ongeveer 12%. De verkoop via het internet in de detailhandel wordt gerealiseerd door winkels waarvan het zwaartepunt van de activiteiten ligt bij de online winkel (‘pure’ internetverkopers) en winkels waar de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, de zogeheten multi-channelers. De omzetgroei bij de multi-channelers was in mei net als in voorgaande maanden iets hoger dan bij de pure internetverkopers.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
 
Vraag zonwering verdubbelt
lees verder
Trends op Incoda 2026
Het interieurvakevent Incoda aanstaande september in Gorinchem breidt het programma uit met trendlezingen, demonstraties en inspirerende interieurmerken.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden