NIeuwe CAO Retail Non Food

Dinsdag 02 december 2025

Brancheorganisaties in Non Food, waaronder Inretail, hebben een principe akkoord gesloten over een nieuwe cao. Deze wordt met een positief advies aan de leden van de vakbonden voorgelegd.
NIeuwe CAO Retail Non Food

Voor 200.000 medewerkers in de Retail Non-Food is een nieuwe cao op komst. De huidige cao loopt 31 december af. Vakbonden CNV, De Unie, AVV en RMU en werkgeversorganisaties Inretail, Tuinbranche Nederland, Federatie Goud en Zilver en NSO Retail hebben na verschillende onderhandelingsronden een principeakkoord bereikt. Als de achterban van de vakbonden instemt is de cao definitief.  

 

De nieuwe cao krijgt een looptijd van 2 jaar en dat betekent duidelijkheid en zekerheid voor medewerkers en werkgevers. In de looptijd van de cao zijn vier momenten van loonaanpassing afgesproken. Als het wettelijk minimumloon op 1 januari en op 1 juli wordt verhoogd, dan wordt het hele loongebouw van de sector met dit percentage aangepast. In 2026 wordt de tredeverhoging bevroren. Nieuw in de cao is een afspraak over invoering van een reiskostenvergoeding.

 

Tevens is afgesproken dat de bestaande stagevergoeding van € 250 per maand geldt voor alle stageniveaus, niet alleen MBO.

 

Als vervolg op dit akkoord is het de komende twee weken wachten op een terugkoppeling van de vakbonden. Zij leggen het principeakkoord met een positief advies voor aan hun achterban. Er worden geen belemmeringen verwacht voor een nieuwe cao per 1 januari 2026.



Links

www.inretail.nl
www.cnv.nl
www.unie.nl
www.avv.nu
www.rmu.nu
www.tuinbranche.nl
www.fgz.nl
www.nsoretail.nl

Tags

nieuws, interieur, nonfood, cao, overeenstemming, vernieuwing, afspraken, loonsverhoging, onkostenvergoeding, stagevergoeding, reiskostenvergoeding, terugkoppeling, brancheverenigingen, vakbonden, terugkoppeling, principeakkoord, advies, achterban, onderhandelingsronden, minimumloon, loontrede, #inretail, #tuinbranche, #nsoretail, #rmu, #avv, #unie, #cnv, #fgz

Gerelateerd nieuws
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder
Laatste hoofdstuk Showup
Design- en lifestylebeurs Showup heeft zijn laatste onafhankelijke editie afgerond. Organisatoren Maya Kol en Daan van Trigt laten weten dat deze editie voelt als 'het laatste hoofdstuk' en het einde van een tijdperk.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden