Nieuwe betonkleur Dekton

Woensdag 17 juni 2015

Keon is de naam van een nieuwe kleur met een uitstraling van beton in de Tech Collection van Dekton, een collectie met een industriële uitstraling.
Nieuwe betonkleur Dekton

Op de foto is Keon toegepast op de wand, de vloer kleurt Ventus. De Tech-collectie van de Spaanse fabrikant Cosentino bestaat verder uit de kleuren Keranium (donker graniet), Kadum (roest) en Strato. Naast de Tech-collectie (industrieel) zijn er ook nog de Solid- (effen), Wild- en Natural-collectie (marmer, graniet, zandsteen).

Dekton, geïntroduceerd in 2013, is een geavanceerd plaatmateriaal dat bestaat uit een mix van grondstoffen waaronder glas, kwarts en porselein. Deze grondstoffen worden met behulp van een speciaal ontwikkelde techniek (Particle Sintering Technology) samengeperst. Hierdoor ontstaat er een zeer hard, ultra-compact en niet poreus plaatmateriaal dat gebruikt kan worden voor (keuken)werkbladen, meubelen, interieurbouw, gevelbekleding en zelfs vloeren.

Dekton heeft een zeer hoge krasbestendigheid en is geheel vlekvast. In tegenstelling tot composiet bevat Dekton bevat geen hars dat kan verkleuren door chemische invloeden. Dekton is dus ook bestendig tegen ultraviolette straling van de zon en verkleurt nooit. Daarnaast is het materiaal hittebestendig, zonder problemen kan er een hete pan opgezet worden. Door een lage thermische uitzettingscoëfficiënt werkt het bij sterke temperatuurwisselingen niet.

Er lijkt maar een nadeel: de prijs is vrij hoog. Massieve Dekton werkbladen (diepte 62 cm) kosten bijvoorbeeld een kleine € 300 per strekkende meter.
Het kan worden vervaardigd in grote platen (320 cm x 144 cm) en minimumdiktes (0,8 cm, 1,2 cm en 2 cm).

Cosentino heeft een Belgische vestiging in Merchtem en een Nederlandse in Deurne.



Links

www.cosentino.com
www.dekton.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, meubel, gevel, werkblad, keukenblad, vloer, plaat, plaatmateriaal, composiet, steen, natuursteen, massief, beton, kleur

Gerelateerd nieuws
 
Nieuwe kastopstellingen van Coesel
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
De Machinekamer bestaat 20 jaar
De Machinekamer bestaat in september twintig jaar. Wat in 2006 begon met het opknappen van een partij vintage buisframestoelen, groeide uit tot een collectie met vintage design, heruitgaven en eigen meubelontwerpen.
lees verder
 
Kingcome maakt bed voor honden
lees verder
Festival Ambacht 2026
Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2026 wordt de NDSM Loods in Amsterdam weer omgebouwd tot een enorme ambachtelijke werkplaats, waar ambachtslieden uit binnen- en buitenland hun passie delen met een breed publiek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden