Nieuwe Artifort ontwerpen

Vrijdag 11 april 2025

Tijdens de Salone del Mobile 2025 toont meubelfabrikant Artifort vier opvallende nieuwe tijdloze ontwerpen van Jasper Morrison en Pierre Paulin.
Nieuwe Artifort ontwerpen
Nieuwe Artifort ontwerpen Nieuwe Artifort ontwerpen

Na het originele Vega-ontwerp uit 1997 lanceert Artifort twee nieuwe modellen: de Vega Chair en Vega Lounge Chair (foto 1). Het ontwerp van Morrison is strak, helder en gericht op circulair gebruik. De stoelen bestaan uit afgeronde, los gestoffeerde zit- en rugkussens, verbonden door een metalen rugbeugel. Ze zijn verkrijgbaar in uiteenlopende kleurcombinaties en afwerkingen, waaronder varianten met armleuningen of een armloos silhouet, op drie verschillende typen onderstel.

 

Ter ere van de 65-jarige samenwerking met ontwerper Pierre Paulin brengt Artifort de Tulip F550 opnieuw uit. De loungefauteuil uit 1962 (foto 2) valt op door zijn organische vorm en comfortabele zit. Het ontwerp, geïnspireerd op tulpenbladeren, blijft ook vandaag relevant door zijn sculpturale uitstraling en ergonomie.

Voor Paulin-liefhebbers komt Artifort met een exclusieve jubileumbekleding, ontwikkeld met textielpartner Kvadrat-Febrik. De bekleding is uitgevoerd in een levendige koraalrode tint en wordt slechts toegepast op 65 stuks uit de vaste Paulin-collectie (foto 3), elk voorzien van een certificaat van echtheid.

 

Daarnaast wordt de iconische Ribbon® fauteuil opnieuw geproduceerd met de originele stoffeertechniek uit de jaren ’60: de laddersteek. Deze ambachtelijke methode benadrukt de vloeiende vormgeving van het ontwerp.

Op de beurs toont Artifort ook een expositie rond de samenwerking met Pierre Paulin, onder de titel Shaping Legacy. Bezoekers kunnen daar het boek Pierre Paulin and Artifort: 65 Years of Icons ontdekken, dat dieper ingaat op de invloedrijke samenwerking tussen merk en ontwerper.



Links

www.artifort.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, beurs, meubel, tafel, kast, opberg, fauteuil, bank, stoel, zitmeubel, stoel, fauteuil, design, #artifort, #meubelbeursmilaan, #salonedelmobile

Gerelateerd nieuws
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
 
Moll Funktionsmöbel stopt
lees verder
Lego interieurcollectie
H&M Home en Lego Group slaan de handen ineen voor een verrassende samenwerking: een interieurcollectie speciaal voor kinderkamers. De Lego H&M Home Collection is in de VS en UK al verkrijgbaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden